رفتن به محتوای اصلی
 • زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز

زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز

خرید کتاب

فروشگاه: تلکتاب
آماده ارسال
20%
‏۳۴۸,۰۰۰ تومان
میانگین: 5 (4 رای)

پشتیبانی 24 ساعته

فرصت 7 روزه بازگشت کالا

تضمین کیفیت کالا

پرداخت امن از درگاه بانکی

زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز

مشخصات,تحلیل و خرید اینترنتی کتاب زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز 

معرفی کتاب

درس زیست شناسی اصلی ترین درس رشتهٔ تجربی محسوب می‌شود زیرا بالاترین ضریب را در کنکور دارند.هدف از تالیف کتاب زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز فراهم آوردن منابع تست مناسب و کافی برای آمادگی دانش آموزان برای کنکور سراسری است دانش‌آموزانی که قصد قبولی در شته‌های پزشکی و پیراپزشکی را دارند باید درصد زیست شناسی بالایی در کنکور داشته باشند. به طور کلی این درس برای دانش‌آموزان رشتهٔ تجربی غیرقابل گریز خواهد بود و هر دانش‌آموزی که رشتهٔ تجربی را انتخاب کرده باشد از ابتدا باید بداند که درس زیست شناسی را خیلی جدی بگیرد. انتشارات خیلی سبز با همکاری گروه آموزشی ماز، کتاب زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز را در دو جلد به چاپ رسانده است.این کتاب در جلد اول و دوم به ترتیب دارای 394 و 709 صفحه است.

مشخصات کتاب

 • در ابتدا درس نامه جامع و کامل از کل زیست شناسی دهم,یازدهم و دوازدهم ارائه شده است که به جرات کامل ترین و روان ترین درسنامه در بین تمام کتاب های کنکوری میباشد.
 • سپس سوالات تالیفی و استاندارد سازمان سنجش را به صورت دقیق و سطح بندی آورده است.
 • بعد از سوالات کنکور , تست های تالیفی, تست های کنکور چند سال اخیر را به صورت کاملا پاسخ تشریحی جمع آوری کرده است.
 • دانش آموزان عزیز توجه داشته باشین که سوالات از راحت به دشوار ارائه شده و همه سطوح را شامل میشود.
 • ویژه کنکوری های نظام جدید آموزشی
 • درسنامه های کامل و کاربردی و استاندارد
 • پاسخ های تشریحی این کتاب به صورت جامع و تحلیلی ارائه شده و دارای نکات با اهمیت و کنکوری می باشد.
 • - در ویرایش جدید، غیر از به روزرسانی تست های تالیفی و کنکور، چهار تغییر اساسی در کتاب داده شده است.
 • این کتاب با کتاب زیست شناسی پایه فرق کرده و حتی تست های تالیفی کتاب هم فرق کرده بنابرین دوستانی که کتاب زیست شناسی پایه قبل رو دارند باز هم میتوانند از این کتاب استفاده کرده و تست های جدید رو بزنند.
 • کتابی با درسنامه جامع و تست های جدید و پاسخنامه کاملا تشریحی
 • این کتاب بهترین منبع برای درس زیست شناسی دهم,یازدهم و دوازدهم کلیه ی مقاطع و بخصوص کنکوری های عزیزه
 • دانش آموزان عزیز تجربی دقت بفرمایند که کتاب حاضر سرفصل تمام درس های زیست شناسی را شامل میشود و جلد دوم این کتاب فقط پاسخ نامه ی تشریحی این کتاب است.

پرسش های چهارگزینه ای

 • جلد اول کتاب حاضر شامل تست برای هر سه سال دهم,یازدهم و دوازدهم تجربی دبیرستان است. تعداد تستهای مربوط به هر فصل مناسب است و در انتهای جلد اول پاسخ های کلیدی سوالات نیز برای بررسی سریع دانش آموزان قرار داده شده است. سوالاتی که از نکته ی مهم تری برخوردار هستند با علامتی مشخص شده است که این مسئله دانش آموزان را در داشتن ارزیابی مناسبی از خودشان یاری می دهد.

   

   

  همان طور که میدانید برای موفقیت در آزمون سراسری باید در دوران آمادگی با تعداد زیادی تست خود را آماده کنید.برای هر یک از فصول کتاب درسی، تست‌های جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است. سطح سوالات در حد کنکور است و تست‌ها به صورت غیرمنطقی دشوار نشده‌اند. تست‌های این کتاب از دو نوع تالیفی و سوالات کنکور سال‌های گذشته است. البته تست‌های کنکور نظام قدیم که با چهارچوب‌های کتاب درسی نظام جدید همخوانی ندارند با تغییر در این کتاب آمده است که مناسب دانش‌آموزان باشد. سوالات کنکور سراسری را می توان از منابع مختلف پیدا کرد و با استفاده از آن ها خود را محک بزنید، اما سوالات تالیفی بسیار با اهمیت اند، زیرا در واقع این سوالات پیش بینی مولفان از روند آینده و سوالات آزمون سراسری بعدی هستند. به دلیل وجود سوالات تالیفی مناسب و استاندارد می توان کتاب زیست شناسی جامع کنکور تست خیلی سبز را از منابع بسیار مهم برای دانش آموزان به حساب آورد.

  همچنین باید به این نکته دقت کنید که زیاده روی در تست زنی شما را از مطالعه ی متن کتاب و درسنامه های استاندارد غافل نکند و هر دو این موارد را با هم در دوران آمادگی برای کنکور پیش ببرید. اشکال مربوط به تست هایی که یک تصویر را مورد پرسش قرار می دهند به صورت رنگی آورده شده اند، اما در کنکور سراسری استفاده از رنگ ها محدود است و شما نباید برای تحلیل اشکال به رنگ وابسته باشید.

آزمونهای جامع

 • در آخر هر یک از فصل ها، 1 تا 3 آزمون جامع آورده شده که میتوانید برای جمع‌بندی یک فصل قبل از آزمون‌های آزمایشی از آن استفاده کنید. تعداد این آزمون‌ها در زیست شناسی دوازدهم بیشتر ازسایر پایه‌ها است. در این آزمون‌ها نیز از تست‌های تالیفی و کنکور استفاده شده که معیار گزینش سوالات، پوشش مهم‌ترین مباحث فصل در این تست‌ها است. بنابراین با این تستها می‌توانید مروری بر مهمترین نکات هر فصل داشته باشید.

جدول تعداد تست ها

پایهفصلعناوینتستآزمون
دهم1زیست شناسی دیروز، امروز و فردا5910
2گوارش و جذب مواد14320
3تبادلات گازی929
4گردش مواد در بدن12520
5تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد9410
6از یاخته تا گیاه12710
7جذب و انتقال مواد در گیاهان11510
یازدهم1تنظیم عصبی17719
2حواس13310
3دستگاه حرکتی9510
4تنظیم شیمیایی10610
5ایمنی12810
6تقسیم یاخته14620
7تولید مثل14419
8تولید مثل نهان دانگاه1058
9پاسخ گیاهان به محرک ها8914
دوازدهم1مولکول های اطلاعاتی19720
2جریان اطلاعات در یاخته15020
3انتقال اطلاعات در نسل ها16914
4تغییر در اطلاعات وراثتی2510
5از ماده به انرژی17130
6از انرژی به ماد14130
7فناوری های نوین زیستی15920
8رفتار های جانوران15020
مجموع کل تست و آزمون3266363

 

پاسخنامه تشریحی

 • جلد دوم زیست شناسی جامع کنکور تست خیلی سبز شامل پاسخنامه تشریحی می باشد که در واقع مولف اعتقاد دارد که به علت کامل بودن پاسخنامه، خود پاسخنامه یک درسنامه محسوب می شود. اما بهتر است هیچ گاه از پاسخنامه ها به عنوان درسنامه ی دست اول استفاده نکنید، یعنی بعد از استفاده از یک درسنامه ی منسجم و کامل برای محک زدن اطلاعاتتان از تست های این کتاب استفاده کنید و سپس از پاسخنامه برای محکم کردن آموخته ها و مرور مطالب مهم می توانید استفاده کنید.

  پاسخنامه واقعاً سعی شده به کامل ترین شکل ممکن آورده شود و مولف علاوه بر بررسی تمام گزینه ها نکات مهم را در قالب جداول آورده و دسته بندی کرده است و همانطور که پیش تر گفته شد برای جمع بندی و استحکام بخشیدن به دانسته ها می تواند بسیار مفید باشد‌.

کلام آخر

 • کتاب حاضر به جرات از پرفروش ترین کتاب های چاپ شده برای درس زیست شناسی میباشد که توسط انتشارات خیلی سبز چاپ شده است.پس شما عزیزان با خیال راحت از این کتاب به عنوان منبع جامع و استاتدارد بهره ببرید.

انتشارات خیلی سبز همواره پیشتاز در ارائه پرفروشترین و پرمحتوا ترین کتاب ها برای درس بسیار مهم زیست شناسی میباشد که میتوانید در زیر نمونه ای از این کتاب های پرفروش را ببینید:

درسنامه زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز

زیست شناسی پایه کنکور تست خیلی سبز

زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز

زیست شناسی جامع کنکور جلد دوم خیلی سبز

تست زیست شناسی یازدهم خیلی سبز

تست زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز

شما عزیزان همه این کتاب ها را با بالاترین تخفیف و ارسال رایگان همواره از تلکتاب تهیه فرمایید.

قطع رحلی
نوع جلد شومیز
وزن

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • نشانی‌های وب و پست الکتونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.