تست زیست شناسی یازدهم خیلی سبز

میانگین: 5 (4 رای)

این کتاب در بانک کتاب تلکتاب عرضه شده است
شما می توانید لذت خرید آسان و مطمئن را با تلکتاب تجربه کنید
خرید کتاب و ارسال رایگان به سراسر کشور در سریعترین زمان ممکن 
mailدرصورتی که موفق به خرید اینترنتی کتاب نشدید می توانید برای خرید تلفنی کتاب با شماره 66470460-021 تماس حاصل فرمایید.

آماده ارسال
‎تومان۵۹۵٬۰۰۰
- 20%
‎تومان۴۷۶٬۰۰۰

قطع
تعداد صفحات
768
نوع جلد
وزن
995

تست زیست شناسی یازدهم خیلی سبز

ویژگی و محتوا و خرید اینترنتی کتاب تست زیست شناسی یازدهم خیلی سبز 

 

معرفی کتاب

درس زیست شناسی اصلی ترین درس رشتهٔ تجربی محسوب می‌شود زیرا بالاترین ضریب را در کنکور دارند.هدف از تالیف کتاب زیست شناسی یازدهم تست خیلی سبز فراهم آوردن منابع تست مناسب و کافی برای آمادگی دانش آموزان برای کنکور سراسری است دانش‌آموزانی که قصد قبولی در شته‌های پزشکی و پیراپزشکی را دارند باید درصد زیست شناسی بالایی در کنکور داشته باشند. به طور کلی این درس برای دانش‌آموزان رشتهٔ تجربی غیرقابل گریز خواهد بود و هر دانش‌آموزی که رشتهٔ تجربی را انتخاب کرده باشد از ابتدا باید بداند که درس زیست شناسی را خیلی جدی بگیرد. انتشارات خیلی سبز با همکاری گروه آموزشی ماز، کتاب زیست شناسی 11 خیلی سبز را به چاپ رسانده هست.

 

مشخصات کلی کتاب:

 • در ابتدا درس نامه جامع و کامل از کل زیست شناسی دهم,یازدهم و دوازدهم ارائه شده است که به جرات کامل ترین و روان ترین درسنامه در بین تمام کتاب های کنکوری میباشد.
 • سپس سوالات تالیفی و استاندارد سازمان سنجش را به صورت دقیق و سطح بندی آورده است.
 • بعد از سوالات کنکور , تست های تالیفی, تست های کنکور چند سال اخیر را به صورت کاملا پاسخ تشریحی جمع آوری کرده است.
 • دانش آموزان عزیز توجه داشته باشین که سوالات از راحت به دشوار ارائه شده و همه سطوح را شامل میشود.
 • ویژه کنکوری های نظام جدید آموزشی
 • درسنامه های کامل و کاربردی
 • پاسخ های تشریحی این کتاب به صورت جامع و تحلیلی ارائه شده و دارای نکات با اهمیت و کنکوری می باشد.

سرفصل های کتاب:

 • فصل 1: مولکول های اطلاعاتی
 • فصل 2: جریان اطلاعات در یاخته
 • فصل 3: انتقال اطلاعات در نسل ها
 • فصل 4: تغییر در اطلاعات وراثتی
 • فصل 5: از ماهد به انرژی
 • فصل 6: از انرژی به ماده
 • فصل 7: فناوری های نوین زیستی
 • فصل 8: رفتارهای جانوران

 

درس نامه ( آموزش )

در درس نامه کتاب زیست شناسی یازدهم تست خیلی سبز, نگارش جملات پیچیده و دشوار خودداری شود، بطوریکه با ساده کردن حداکثری مطالب، تفهیم آن برای مخاطب راحت باشد. با این وجود پاراگراف ها و جملات، بسیار طولانی می باشند و مطالعه آن نیاز به حوصله و زمان کافی دارد. باید افزود که تمام مفاهیم یک مطلب پس از توضیحات، بطور مفصل درون جداول خلاصه شده است.از مشخصات ویژه درس نامه کتاب زیست 2 خیلی سبز، تجزیه و تحلیل شکلهای کتاب درسی می باشد. به این ترتیب که در تفسیر شکل ها تنها به تعاریف متون کتاب درسی بسنده نشده، بلکه تمام اجزا و قسمت های شکل ها با دقت بالایی آنالیز شده است.همچنین مطالب مرتبطی که در فصول آینده قرار است دانش آموزان فرا گیرند و احتمال طرح تست از آنها زیاد می باشد فراموش نشده است.طبقه‌بندی مطالب در این درسنامه‌ها کاملاً منطبق بر کتاب درسی است.مباحث هر موضوع از هر درس شماره‌بندی شده و به ترتیب توضیح داده شده است کلمات و عبارات مهم هر مبحث به صورت بولد نگارش شده که دانش آموزان را از اهمیت ویژه این بخش مطلع کند.

 

پرسش های چهار گزینه ای

پرسش های چهار گزینه ای کتاب زیست یازده تست خیلی سبز مطابق درسنامه‌ها بر حسب موضوع دسته‌بندی شده‌اند. سوالات هر موضوع پس از درسنامهٔ مربوطه ارائه ارائه شده است. در انتهای هر فصل نیز تعدادی تست ترکیبی از مطالب کل فصل و همچنین ترکیب مطالب با فصول دیگر از کتب درسی زیست‌شناسی هر سه پایه مطرح شده است. حل این تست‌های ترکیبی می‌تواند دید خوبی از میزان تسلط بر مطالب فصول به دانش‌آموزان بدهد. تست‌های این کتاب از نظر میزان دشواری متنوع هستند ولی متأسفانه سطح دشواری سؤالات در کتاب مشخص نشده است.

تست های کتاب به 4 بخش تقسیم شده است که در زیر مشاهده میکنید:

 1. سوالات کنکورهای سراسری: این دسته از تست‌ها کاملاٌ مشابه تست‌های کنکورهای سراسری سال‌های اخیر هستند و با ذکر نوع و سال کنکور مطرح شده‌اند.
 2. سوالات برگرفته از تست‌های کنکوری: این دسته از تست‌ها نیز مشابه تست‌های کنکورهای سال‌های اخیر هستند که جهت تطابق با کتب درسی نظام جدید آموزشی تغییر داده شده‌اند.
 3. سوالات تألیفی: مؤلفین کتاب با هدف تمرین بیشتر و آماده‌سازی کامل دانش‌آموزان برای حل هر گونه سؤال احتمالی کنکوری، تعدادی تست تألیفی استاندارد نیز در هر فصل قرار داده‌اند.سطح تست های تألیفی مناسب و در حد و اندازه های آزمون سراسری می باشد. مشخص است که بر روی تست های تألیفی بخوبی کار شده و در طرح آنها از تمام نکات و مفاهیم استفاده شده است
 4. سوالات کانون فرهنگی آموزش: این دسته از تست‌ها نیز از میان تست‌های موجود در آزمون‌های آزمایشی برگزار شده توسط کانون فرهنگی آموزش قلم‌چی انتخاب شده و با ذکر سال برگزاری آزمون آورده شده است

از لحاظ تعداد تست ها هم میتوان گفت که بیشترین تعداد تست ها را در بین کتاب های مشابه دارد که در زیر مشاهده میکنید:

جدول کلی تستها

دروس

عناوین

تعداد تستها

اول

تنظیم عصبی

254

دوم

حواس

308

سوم

دستگاه حرکتی

196

چهارم

تنظیم شیمیایی

227

پنجم

ایمنی

249

ششم

تقسیم یاخته

218

هفتم

تولید مثل

212

هشتم

تولید مثل نهان دانگان

223

نهم

پاسخ گیاهان به محرک ها

171

تعداد کل تست ها

2058

 

پاسخ نامه

کتاب حاضر هر دو بخش پاسخ های کلیدی و تشریحی را دارد. پاسخنامهٔ کلیدی سؤالات جهت دسترسی آسان دانش‌آموزان به گزینهٔ درست سؤالات، در پایان کتاب ارائه شده است. و پاسخ تشریحی سؤالات هر فصل در انتهای همان فصل قرار داده شده است.پاسخنامه ها کاملاً تشریحی می باشند، علاوه بر اینکه هیچ سوالی بدون پاسخ تشریحی نمانده، بلکه تمام گزینه ها نیز مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. پاسخنامه ها فاقد نکته جدید هستند، دلیل این امر درسنامه های بسیار کامل می باشد که جایی را برای درج نکته جدید باقی نگداشته است.حل‌های ارائه شده در پاسخنامهٔ تشریحی این کتاب به گونه‌ای هستند که دانش‌آموزان بتوانند با خواندن این حل‌ها مفاهیم سؤالات و دلیل درستی گزینهٔ صحیح آن‌ها را کامل و به درستی متوجه شوند. یکی از نکات بسیار خوب پاسخنامهٔ تشریحی این کتاب بررسی سایر گزینه‌ها در اکثر سؤالات است؛ بدین ترتیب چرایی غلط بودن سایر گزینه‌ها نیز برای دانش‌آموزان مشخص می‌شود. این کتاب همچنین پایه و شمارهٔ فصل نکات مهم حل سؤالات را نوشته است تا دانش‌آموزان در صورت نفهمین یک نکته بدانند باید به درسنامهٔ کدام فصل از کتاب درسی کدام پایه رجوع کنند. این امر به خصوص در تست‌های ترکیبی ارائه شده در کتاب کمک‌کننده است. در کل میتوان به صورت قطعی گفت کلیه نیازهای دانش آموزان به صورت دقیق پوشش داده شده است.

 

کلام آخر

انتشارات خیلی سبز همواره پیشتاز در ارائه پرفروشترین و پرمحتوا ترین کتاب ها برای درس بسیار مهم زیست شناسی میباشد که میتوانید در زیر نمونه ای از این کتاب های پرفروش را ببینید:

درسنامه زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز

زیست شناسی پایه کنکور تست خیلی سبز

زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز

زیست شناسی جامع کنکور جلد دوم خیلی سبز

تست زیست شناسی دهم خیلی سبز

تست زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز

شما عزیزان همه این کتاب ها را با بالاترین تخفیف و ارسال رایگان همواره از تلکتاب تهیه فرمایید.

نظرات کاربران

دیدگاه
 • عالی (تایید نشده) 08/04/1400 - 21:03

  این سایت جزو بهترین سایت هاست خیلی عالی و خوب

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML