تست زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز

میانگین: 5 ( 2 رای)

این کتاب در بانک کتاب تلکتاب عرضه شده است
شما می توانید لذت خرید آسان و مطمئن را با تلکتاب تجربه کنید
خرید کتاب و ارسال رایگان به سراسر کشور در سریعترین زمان ممکن 
mailدرصورتی که موفق به خرید اینترنتی کتاب نشدید می توانید برای خرید تلفنی کتاب با شماره 66470460-021 تماس حاصل فرمایید.

آماده ارسال
۳۹۸٬۰۰۰ تومان
- 17%
۳۳۰٬۳۴۰ تومان

تست زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز

مشخصات و خرید اینترنتی کتاب تست زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز از دکتر کمیل نصری,دکتر حسن محمد نشتایی و دکتر سینا رضا زاده سرابی

 

معرفی کتاب

درس زیست شناسی اصلی ترین درس رشتهٔ تجربی محسوب می‌شود زیرا بالاترین ضریب را در کنکور دارند.هدف از تالیف کتاب زیست شناسی دوازدهم تست خیلی سبز فراهم آوردن منابع تست مناسب و کافی برای آمادگی دانش آموزان برای کنکور سراسری است دانش‌آموزانی که قصد قبولی در شته‌های پزشکی و پیراپزشکی را دارند باید درصد زیست شناسی بالایی در کنکور داشته باشند. به طور کلی این درس برای دانش‌آموزان رشتهٔ تجربی غیرقابل گریز خواهد بود و هر دانش‌آموزی که رشتهٔ تجربی را انتخاب کرده باشد از ابتدا باید بداند که درس زیست شناسی را خیلی جدی بگیرد. انتشارات خیلی سبز با همکاری گروه آموزشی ماز، کتاب زیست شناسی 12 تست خیلی سبز را در یک جلد به چاپ رسانده است.کتاب تقریباً 710 صفحه ای زیست دوازده خیلی سبز، به ظاهر حجیم و سنگین بنظر می رسد، اما با وجود محتوای بسیار غنی آن و همچنین گستردگی مطالب زیست، حجم کتاب حاضر معقول بنظر می رسد. این کتاب دارای 1770 تست میباشد.

این کتاب شامل چهار بخش اصلی می‌شود: درس نامه‌ها، تستها، پاسخ نامهٔ تشریحی سوالات و پاسخ نامهٔ کلیدی تست ها میباشد که توصیه میشود قبل از خرید کتاب کمک درسی زیر,به تحلیل کتاب توجه کنید.

تحلیل و مشخصات کتاب حاضر:

 • در ابتدا درس نامه جامع و کامل از کل زیست شناسی دوازدهم ارائه شده است که به جرات کامل ترین و روان ترین درسنامه در بین تمام کتاب های کنکوری میباشد.
 • سپس سوالات تالیفی و استاندارد سازمان سنجش را به صورت دقیق و سطح بندی آورده است.
 • بعد از سوالات کنکور , تست های تالیفی, تست های کنکور چند سال اخیر را به صورت کاملا پاسخ تشریحی جمع آوری کرده است.
 • دانش آموزان عزیز توجه داشته باشین که سوالات از راحت به دشوار ارائه شده و همه سطوح را شامل میشود.
 • ویژه کنکوری های نظام جدید آموزشی
 • درسنامه های کامل و کاربردی
 • پاسخ های تشریحی این کتاب به صورت جامع و تحلیلی ارائه شده و دارای نکات با اهمیت و کنکوری می باشد.
 • شامل کلیه مباحث زیست شناسی دوازدهم میباشد که بر اساس تغییرات کتاب درسی 1400 و 1401 و به شکل تک جلدی ، منتشر شده است.
 • جالب است بدانید که 400 تست جدید و به سبک کنکور به این کتاب اضافه و فصل سوم کتاب را هم از حالت محاسبات عددی به تست هایی کاملا مفهومی و به سبک کنکور بازنویسی کرده است.
 • تست‌های کنکور سال های اخیر و 1401 هم اضافه شده است
 • پاسخ های کامل و روان و یاددهنده خلاصه یه کتاب خوب برای بچه‌های کار درست تجربی شده!

درس نامه

درس نامه های کتاب زیست 3 خیلی سبز بسیار کامل و روان میباشند، کلیه مطالب و موضوعات کتاب درسی در قالب توضیحات مفصل و تکمیلی پوشش داده شده است. علاوه بر این درسنامه ها شامل تفسیر شکل ها، عکس ها و مباحث پایه ای وابسته می باشند که در کتب زیست شناسی دهم و یازدهم قرار دارد. پس از توضیحات کامل و مفصل هر مطلب، خلاصه ای از موضوع، درون جداول مجزا و مشخص قرار داده شده است که نمای کلی از مبحث را در ذهن دانش آموزان تداعی می کند. یکی از بهترین جداول را می توان در صفحه صدویک درسنامه مشاهده نمود، جایی که آنزیم های بکار رفته در رونویسی، محل تولید، فعالیت و پیش ماده آن مورد بررسی دقیق قرار گرفته است.

در تالیف درسنامه های کتاب، حساب زیادی بر روی دانسته های قبلی دانش آموزان نشده است، بطوریکه سعی شده تمام مطالب از ابتدا به ساده ترین شکل ممکن توضیح داده شود، بعنوان مثال در فصل مولکول های زیستی، مبحث اسیدهای نوکلئیک، انواع سلول های یوکاریوت و پروکاریوت که مربوط به کتاب علوم نهم دوره اول می باشد، تفسیر و توضیح داده شده است. در مبحث پروتئین ها، علاوه بر ساختارهای اول تا چهارم پروتئین گریزی که به سال یازدهم مرتبط است، انواع پروتئین های گیرنده مانند آنتی ژن ها، پروتئین های سراسری مانند پمپ و کانال و پروتئین های انقباضی مانند اکتین و میوزین توضیح داده شده است. اوج توضیحات کامل، ساده و شیوای درسنامه ها را می توان در فصل بسیار دشوار از ماده به انرژی مشاهده کرد. فرایندهای بسیار طولانی فیزیولوژیک و بیوشیمیایی از جمله گلیکولیز، چرخه کربس و… به همراه مواد و آنزیم های دخیل در آن به بهترین شکل ممکن، به صورت جذاب به مگارش در آمده است.

همانطور که ذکر شد، درسنامه ها از هر نظر کامل میباشند.همچنین ترتیب و طبقه‌بندی مطالب در این درسنامه‌ها کاملاً منطبق بر کتاب درسی است. نکات و موضوعات با کادربندی‌ها و سرتیترهای مشخص و رنگارنگ نوشته شده است. همچنین در این کتاب با هدف بهبود هر چه بهتر کیفیت آموزش و انتقال بهتر مفاهیم علاوه بر تصاویر و نمودارهای گوناگون، از جداول مختلف نیز به خوبی استفاده شده است. یک ویژگی بسیار مثبت این کتاب توجه ویژهٔ آن به قیدها است، بنابراین کلیه نیازهای شما ره به نحو احسن برطرف میکند.

پرسش های چهارگزینه ای

پرسش های چهارگزینه ای این کتاب منطبق بر درس نامه‌های آن بر حسب موضوع دسته‌بندی شده‌اند و موضوع هر دسته از تستها در ابتدای آن دسته نوشته شده است. تستهای هر موضوع پس از درسنامهٔ مربوطه ارائه شده است. یک ویژگی بسیار خوب بانک تست این کتاب ارائهٔ تعدادی تست ترکیبی از مطالب کل فصل و همچنین مطالب قدیمی‌تر در انتهای هر فصل است. علت ارائهٔ این تست‌های ترکیبی نیز دیده شدن تست‌های این سبکی در کنکورهای سراسری سال‌های اخیر است. با وجود آن که میزان دشواری تست‌ها بیان نشده است اما روند چینش تست‌ها در هر مبحث از ساده به دشوار است. همچین شمارهٔ تعدادی از سوالات آبی رنگ است. این دسته از سوالات تمامی نکات مهم هر مبحث را پوشش می‌دهد و برای مرور و جمع‌بندی بسیار مناسب است. همچنین دانش‌آموزانی که به هر دلیلی فرصت کافی برای حل تمامی سوالات کتاب را ندارند، میتوانند به بررسی سوالات با شمارهٔ آبی رنگ بسنده کنند.البته به دلیل اهمیت ویژه این کتاب حتما تویه میکنیم تمامی تست های این کتاب را با دقت مطالعه کنید.

تست‌های این کتاب هم بصورت تألیفی می باشند و هم نمونه سوالات کنکورهای گذشته و کانون فرهنگی آموزش (قلم چی). با این وجود نسبت نمونه تست ها به سوالات تألیفی بسیار کم می باشد.از منظر منبع به 3 دستهٔ زیر تقسیم می‌شوند:

 1. تستهای کنکورهای سراسری:
  این دسته از تست‌ها کاملاٌ تستهای کنکورهای سراسری سالهای اخیر هستند و با ذکر نوع و سال کنکور آورده شده‌اند.
 2. تستهای مشابه تستهای کنکوری:
  این دسته از تستها نیز مشابه تست‌های کنکورهای سال‌های اخیر هستند که جهت تطابق با کتب درسی نظام جدید آموزشی با حفظ چهارچوب کلی تغییر داده شده‌اند.
 3. تستهای استاندارد و تألیفی:
  مولفان کتاب با هدف تمرین بیشتر و آماده‌سازی کامل دانش‌آموزان برای حل هر گونه سوال احتمالی کنکوری، تعدادی تست تألیفی استاندارد نیز در هر فصل قرار داده‌اند. عمدهٔ تست‌های طبقه‌بندی شدهٔ این کتاب تألیفی میباشد

در زیر جدول کلی تعداد تست ها را مشاهده میکنید.

جدول تعداد پرسش های چهار گزینه ای

فصول

عناوین

تست

1

مولکول های اطلاعاتی

219

2

جریان اطلاعات در یاخته

221

3

انتقال اطلاعات در نسل ها

340

4

تغییر در اطلاعات وراثتی

219

5

از ماده به انرژی

208

6

از انرژی به ماده

195

7

فناوری های نوین زیستی

199

8

رفتار های جانوران

167

مجموع کل تست ها

1768

پاسخ نامه

کتاب کنکور تست زیست دوازدهم تجربی خیلی سبز هم دارای پاسخ نامه ی کلیدی و هم پاسخ نامه ی تشریحی است. پاسخ نامه ی کلیدی سوالات برای آن دسته از دانش آموزانی است که میخواهند سریع و ساده پاسخهای خود را چک کنند.پاسخ نامهٔ تشریحی سوالات هر فصل نیز در انتهای همان فصل قرار داده شده است. پاسخهای ارائه شده در پاسخنامهٔ تشریحی این کتب کاملاً و 100% تشریحی هستند و دانش‌آموزان میتوانند با خواندن این حل‌ها مفاهیم سوالات، دلیل درستی گزینهٔ صحیح آن‌ها و دلایل نادرستی سایر گزینه‌ها را کامل و به درستی متوجه شوند. پاسخنامهٔ تشریحی این کتاب همچنین شامل تعداد زیادی نکتهٔ کنکوری است که در کادرهای آبی رنگ، جداول متنوع و یا با فونتی نارنجی رنگ نوشته شده‌اند. مطالعهٔ این نکات قطعاً خالی از لطف نخواهد بود و پیشنهاد می‌شود دانش‌آموزان حتماً نکات مربوط به تستها را مطالعه نمایند.

کلام آخر

 • این کتاب به جرات پرفروشترین کتاب زیست شناسی برای دانش آموزان عزیز دوازدهم رشته ی تجربی است.
 • چاپ های قبل این کتاب در دوجلد منتشر شده ولی این کتاب به صورت تک جلدی وکاملا متفاوت از اون کتاب ها است،به همین دلیل عزیزانی که دو جلدی این کتاب رو تهیه کردند،میتوانند از این کتاب استفاده کنند.
 • همچنین کتاب تست زیست شناسی دهم و یازدهم از این انتشارات چاپ شده که دانش آموزان عزیزی که این کتاب ها را تهیه کردند حتما باید دوازدهم این کتاب را تهیه کنند زیرا که در بیشتر جاهای کتاب گفته شده مراجعه شود به این کتاب و در واقع مکمل این کتاب ها میباشد.

انتشارات خیلی سبز همواره پیشتاز در ارائه پرفروشترین و پرمحتوا ترین کتاب ها برای درس بسیار مهم زیست شناسی میباشد که میتوانید در زیر نمونه ای از این کتاب های پرفروش را ببینید:

درسنامه زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز

زیست شناسی پایه کنکور تست خیلی سبز

زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز

زیست شناسی جامع کنکور جلد دوم خیلی سبز

تست زیست شناسی دهم خیلی سبز

تست زیست شناسی یازدهم خیلی سبز

تست زیست شناسی یازدهم خیلی سبز

شما عزیزان همه این کتاب ها را با بالاترین تخفیف و ارسال رایگان همواره از تلکتاب تهیه فرمایید.

 

قطع
نوع جلد

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML