رفتن به محتوای اصلی
  • کتاب جامع IQ نهم گاج

IQ نهم گاج

انتشارات: گاج

مشخصات کتاب

نویسنده:
سال چاپ: 1402
تعداد صفحه: 736
قطع: رحلی

خرید کتاب

فروشگاه: تلکتاب
آماده ارسال
20%
‏۴۷۶,۰۰۰ تومان
میانگین: 4.1 (7 رای)

پشتیبانی 24 ساعته

فرصت 7 روزه بازگشت کالا

تضمین کیفیت کالا

پرداخت امن از درگاه بانکی

IQ نهم گاج

سال نهم سالی سرنوشتساز و حساس برای انتخاب رشته و ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی است. IQ نهم گاج  با هدف افزایش بنیه علمی فراگیران و راهیابی آنها به مدارس خاص تالیف شده است. این منبع شامل دروس ریاضی، علوم، فارسی، مطالعات اجتماعی، قرآن و پیام‌های آسمانی است. این کتاب به جهت داشتن درسنامه دقیق و نکتهسنج جای خود را در میان فراگیران پیدا کرده‌است.  نویسندگان با نیازسنجی در طی سال‌های متمادی هر آنچه که مورد نیاز فراگیر است، در این کتاب جای داده‌اند. تغییرات این کتاب با عنایت به تغییرات کتاب‌های درسی بوده و با آموزش رسمی مدارس همسو است. دارای فهرست دو بخشی است. بخش اول شامل شماره صفحه هر درس، تعداد تست و مولفان آن می‌باشد. فهرست بخش دوم شماره شروع هر فصل را درج کرده ‌است. این مجموعه Cd، کد QR ندارد. فراگیران با خواندن و مطالعه دقیق این کتاب نقطه ضعف‌های خود را دریافته و برای رفع آن اقدام خواهند کرد. این کتاب جالب توانسته فراگیر را برای تمامی آزمون‌های آسان و دشوار آماده کند. تسلط بر مطالب کتاب‌های درسی، مهارت تست‌زنی، پاسخ‌دهی سریع به سوالات چهارگزینه‌ای از دستاوردهای مطالعه این کتاب پر طرفدار است.

درسنامه 

بخش اول هر فصل از این کتاب درسنامه است. درسنامه این کتاب مفصل نبوده و مطالب به صورت اشاره و نکته‌ای نوشته شده‌اند. فراگیر با مطالعه این درسنامه درس‌ها را دوره می‌کند. با توجه به اینکه درسنامه مفصلی در این کتاب درج نشده‌، لازم است فراگیر ابتدا مطالب پایه‌ای و اصلی را از طریق کلاس و تدریس دبیر یاد بگیرد. مطالبی که در درسنامه گنجانده شده‌اند سطحی بالاتر از کتاب درسی دارند. مطالب اصلی و مهم در پایان فصل به صورت خلاصه قید شدهاند. نویسندگان تلاش کرده‌اند تا سوالات آزمون‌های تیزهوشان را به منبع خود بیفزایند. مولفان با آگاهی از شیوه سوالات آزمون‌های تیزهوشان، مطالب خیلی مهم و اصلی را در کتاب درج نموده‌اند. مخاطبان آی کیو تیزهوشان ‌نهم گاج اغلب تیزهوشان و نخبگان هستند و به راحتی با کتاب ارتباط می گیرند. درسنامه این مجموعه کاربردی بوده و بسیاری از نیازهای آموزشی فراگیر را برطرف می‌سازد. این درسنامه حاوی مثال‌های سختی است تا دانش‌آموز با تمامی سوالات به خوبی آشنا شود. درسنامه این منبع هر چند سطر به سطر کتاب‌های نهم را شرح نداده، اما تمامی مطالب اصلی را پوشش داده‌ است. با نگاه اجمالی می‌توان به این نتیجه رسید که کتاب تیزهوشان نهم مرجع خوبی برای پاسخ دادن به سوالات فراگیران است.

نام کتاب 

آی کیو تیزهوشان نهم گاج

نویسندگان 

گروه مولفان

پایه 

نهم

سری 

آی کیو

درسنامه 

دارد

تست 

دارد 

سطح بندی سوالات

ندارد 

تست تالیفی

دارد

پاسخنامه 

دارد

انتشارات 

بین‌المللی گاج

 

تست یا تمرین 

تمامی سوالات کتاب آی کیو پایه نهم به صورت تستی درج شدهاند. چینش سوالات به گونه‌ای است که در درس ریاضی سوالات بعد از هر درس و سوالات دیگر دروس بعد از هر فصل دیده می‌شوند. سوالات تکراری و مشابه هم نیستند. در هر سوال به یک موضوع از مطالب کتاب اشاره کرده و سطح سوالات بسیار بالا بوده و مسائل پیش پا افتاده در این کتاب به چشم نمی‌خورد. سوالات سطحبندی ندارند، اما ترتیب قرار گرفتن آنها از آسان به دشوار است. برای درس ریاضی تمامی سوالات آزمون‌های تیزهوشان، نمونه دولتی، المپیادها و استعدادهای درخشان هم درج شده تا فراگیران با انواع سوالات آشنا شوند. سوالات درس علوم با ذکر منبع گرد‌آوری شده‌اند. در دروس عمومی مانند معارف و قرآن بیشتر سوالات به صورت تالیفی تدوین شده‌اند و منبع اصلی سوال ذکر نشده است. دانش‌آموز پس از مطالعه این منبع به تعداد قابل توجهی از تست‌های مختلف دست یافته و خود را برای تمامی آزمون‌‌های ورودی آماده خواهد کرد.

آی کیو جامع نهم گاج

پاسخنامه

در این بخش از کتاب به تمامی سوالات ریاضی و علوم پاسخ کامل و تشریحی داده شده است. تمامی مراحل حل مسئله به صورت قدم به قدم پیش رفته تا دانش‌آموز همه مراحل را به چشم دیده و بیاموزد. اگر یک تمرین دارای دو راهحل باشد، هر دو راهحل بیان شده و سپس ساده‌ترین راه قید شده است. این دو درس پاسخ کلیدی و کوتاه ندارند که بهتر است درج گردد. نویسندگان آی کیو جامع نهم انتشارات گاج در تمامی مراحل این مجموعه مانند یک مشاور عمل کرده و در کنار دانش‌آموز هستند. در سوالاتی که ممکن است فراگیر دچار تردید یا شک شود، همه گزینه‌های بررسی شده تا تردید دانش‌آموز از بین برود. اگر چنانچه یک سوال در درسنامه شرح یا توصیفی نداشته باشد، به دقت بررسی شده و در پاسخنامه به آن پرداخته شده‌است. در این بخش درس‌های مطالعات، پیام‌های آسمانی و قرآن به صورت کلیدی و کوتاه پاسخ داده شده‌اند. مهم‌ترین ایرادی که به این کتاب می‌توان گرفت این است که دو درس عربی و زبان دراین مجموعه دیده نمی‌شوند که بهتر است این نقص هم برطرف شود. مطالعه پاسخنامه به دانش‌آموز فرصت می‌دهد تا نقطه ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و برای آزمون‌ها آمادگی لازم را کسب کند.

سخن پایانی 

انتشارات بین‌المللی گاج با هدف پیشرفت، تسلط، افزایش سرعت و مهارت تست‌زنی اقدام به تدوین و انتشار این منبع مفید کرده است. این کتاب دارای درسنامه، تست، تمرین و پاسخنامه است. در بخش درسنامه به طور دقیق و سطربه سطر به مطالب اشاره نشده است، اما کلیه نکات آموزشی، حساس و مهم پوشش داده شده است. تمامی سوالات آزمون‌های مهم مانند المپیادها در این کتاب به صورت دقیق حل شده و در دروس ریاضی و علوم از مثال‌های خارج از کتاب هم کمک گرفته شده است. سوالات دروس عمومی مانند قرآن و پیام‌ها به صورت تالیفی درج شده است. سوالات دروس علوم و ریاضی دارای پاسخنامه تشریحی به صورت مرحله به مرحله هستند و دروس دیگر پاسخنامه کلیدی دارند. تمامی دبیران و دانش‌آموزان پایه نهم می‌توانند از این منبع استفاده کنند. فراگیر پس از مطالعه کتب درسی نیاز به یک منبع کمک آموزشی دیگر دارد که آی کیو نهم  بهترین و مفیدترین است. قدرت تجزیه و تحلیل، سطحبندی تست‌ها و پاسخ دادن به همه سوالات آزمون‌های آزمایشی از دستاوردهای مهم این منبع جذاب و کارآمد است. آی کیو تیزهوشان نهم گاج مانند یک دبیر برای فراگیربوده و می‌تواند پاسخگوی نیاز درسی دانش‌آموزان ممتاز پایه نهم باشد.

 

قطع رحلی
نوع جلد شومیز
وزن 955
نویسنده/نویسندگان
ناشر گاج
نوع چاپ کتاب رنگی
تاریخ چاپ 1402
دسته بندی موضوعی
مناسب برای گروه سنی د - هفتم و هشتم و نهم دبیرستان
شابک 9786003592100

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکتونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.