پاسخنامه فیزیک پایه تجربی مهروماه

میانگین: 5 (3 رای)

این کتاب در بانک کتاب تلکتاب عرضه شده است
شما می توانید لذت خرید آسان و مطمئن را با تلکتاب تجربه کنید
خرید کتاب و ارسال رایگان به سراسر کشور در سریعترین زمان ممکن 
mailدرصورتی که موفق به خرید اینترنتی کتاب نشدید می توانید برای خرید تلفنی کتاب با شماره 66470460-021 تماس حاصل فرمایید.

آماده ارسال
‎تومان۲۷۵٬۰۰۰
- 20%
‎تومان۲۲۰٬۰۰۰

قطع
نوع جلد

پاسخنامه فیزیک پایه تجربی مهروماه

ویژگی , محتوا و خرید اینترنتی کتاب پاسخنامه فیزیک پایه تجربی مهروماه شامل:

پاسخ‌نامه فیزیک پایه ریاضی مهروماه

کتاب فیزیک پایه ریاضی مهروماه از سری کتاب‌های آموزشی انتشارات مهروماه است که دو جلد دارد. در جلد اول آن درس‌نامه کامل به همراه بانک تست ارائه شده است. در این بخش به معرفی جلد دوم کتاب یعنی پاسخ‌نامه فیزیک پایه ریاضی مهروماه خواهیم پرداخت. در این کتاب به مباحث درسی و آموزشی فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضیات و فیزیک پرداخته شده و پایه دوازدهم در جلد جداگانه‌ای تألیف شده است. 

در مقدمه کتاب از هر گونه حاشیه و پرداختن به مطالب اضافه خودداری شده و تا جای ممکن در حجم مناسب جمع‌آوری شده است. پاسخ‌نامه دارای پاسخ‌های تشریحی کامل به همراه نکات آموزشی و تستی بوده و مهم‌ترین بخش کتاب محسوب می‌شود. قبل از پرداختن به پاسخ‌های تشریحی، درس‌نامه آورده شده که باید ابتدا آن را مطالعه کنید تا متوجه پاسخ‌ها شوید و ابهامی به وجود نیاید. 

ویژگی‌ها و مشخصات پاسخ‌نامه فیزیک پایه ریاضی مهروماه

پاسخ‌نامه فیزیک پایه ریاضی مهروماه حاوی مطالب درسی پایه دهم و یازدهم است که با دو رنگ مجزا از هم جدا شده‌اند. فیزیک دهم با رنگ سبز و فیزیک یازدهم با رنگ نارنجی به چاپ رسیده است. در فهرست کتاب نام فصل‌ها عنوان شده و کتاب با بیانی رسمی و ساده تألیف شده، به‌طوری‌که مطالب کاملاً قابل فهم هستند. سایر ویژگی‌های پاسخ‌نامه فیزیک پایه ریاضی مهروماه عبارت‌اند از:

  • دارای درس‌نامه‌های جامع و کاربردی به همراه مثال‌های متنوع است.

  • دارای تست‌های طبقه‌بندی شده تألیفی، کنکوری و شبیه‌ساز کنکور است.

  • از تکنیک‌های خلاقانه و سریع جهت پاسخ‌گویی به تست‌ها استفاده شده است.

  • آزمون‌های بسیار متنوعی دارد که برای سنجیدن سطح علمی داوطلبان کنکور و دانش‌آموزان مناسب هستند.

  • دارای سؤالات کنکور سال 98 است.

درس‌نامه پاسخ‌نامه فیزیک پایه ریاضی مهروماه

آموزش کتاب پاسخ‌نامه فیزیک پایه ریاضی مهروماه تحت عنوان درس‌نامه تمام مطالب کتاب درسی فیزیک دهم و یازدهم را پوشش می‌دهد. تا حد امکان حجم کتاب کاهش داده شده و مباحث آموزشی به طور کلی بیان شده‌اند. از تمرین‌های کتاب درسی برای طراحی تست‌های درس‌نامه استفاده شده که دارای راهکارهای کاربردی هستند. این کتاب نسبت به چاپ قبلی تغییر خاصی نداشته و از سؤالات کافی بهره‌مند است. 

نکته‌های جزئی در درس‌نامه دیده نمی‌شوند و تمام نکات و آموزش‌ها کلی هستند. به همین دلیل برای دانش‌آموزان ضعیف و متوسط که از درک مطالب جزئی عاجزند کتاب بسیار مفیدی به شمار می‌رود. اگر نیاز دارید نکات جزئی و آموزش‌های عمیق‌تر را دریافت کنید جلد اول کتاب را تهیه کنید، چراکه دارای درس‌نامه جامع‌تری است. درس‌نامه با مطالب کتاب درسی و کنکور همسو بوده و تنها در اندکی از موارد از حوزه کتاب درسی خارج شده و مطالعه آنها اختیاری است. 

تست پاسخ‌نامه فیزیک پایه ریاضی مهروماه

با توجه به موضوعات درس‌نامه تست‌های تألیفی و کنکوری متعددی در این بخش دیده می‌شوند که تعداد مناسبی دارند. قرار گرفتن تست‌ها به ترتیب فصل‌های درس‌نامه است و یک مزیت تلقی می‌شود تا دانش‌آموزان سریع تست‌های موردنظر با بخش مرتبط را پیدا کنند. طبقه‌بندی کردن تست‌ها موضوعات درسی را از هم تفکیک کرده است. تست‌ها دارای تیپ‌های مختلفی هستند که شامل تست‌های تألیفی، تست‌های کنکوری، تست‌های شبیه‌ساز کنکور، تست‌های المپیاد فیزیک، تست‌های ایده دار و چالشی می‌شوند. 

برای آن که مطالب کتاب به طور کلی بیان شده‌اند و نکته خاصی برای دانش‌آموزان قوی وجود ندارد به طرح تست‌های ایده دار و خلاقانه پرداخته شده و توجه دانش‌آموزان را به خود جلب می‌کند. به‌طوری‌که سطح دشواری دارند. همچنین با رجوع به پاسخ‌های تشریحی این تست‌ها می‌توانید نکات و راهکارهای جدیدی دریافت کنید. این تست‌ها تحت عنوان «یک گام فراتر» طراحی شده‌اند. 

پایه

فصل

عنوان

تست

 

1

فیزیک و اندازه گیری

156

 

 

دهم

2

کار، انرژی و توان

323

3

ویژگی های فیزیکی مواد

316

4

دما و گرما

416

5

ترمودینامیک

316

 

 

یازدهم

1

جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم

364

2

الکتریسته ساکن

344

3

مغناطیس

216

4

القای الکترومغناطیسی و جریان متناوب

165

مجموع

2616

پاسخ‌های تشریحی پاسخ‌نامه فیزیک پایه ریاضی مهروماه

در انتهای فصل‌ها شاهد پاسخ‌های تشریحی خواهیم بود که به طور کامل بیان شده‌اند و به جزئی‌ترین نکات می‌پردازند. جلد دوم کتاب تنها حاوی پاسخ‌های تشریحی است و پاسخ‌های کلیدی در جلد دوم قرار گرفته‌اند. روان بودن و یکپارچه بودن پاسخ‌های تشریحی به دانش‌آموزان ضعیف می‌کند تا مطالب و نکات را به خوبی یاد بگیرند. علاوه بر تست‌ها به پاسخ‌ آزمون‌ها به‌صورت تشریحی پرداخته شده است. قابل ذکر است که در انتهای هر فصل 2 آزمون آورده شده که برای سنجیدن اطلاعات و سطح علمی دانش‌آموزان و داوطلبان کاربرد زیادی دارند. 

پاسخ صحیح و پاسخ‌های غلط به طور کامل ارزیابی می‌شوند و راه‌حل‌هایی را ارائه می‌دهند که در زمان کوتاه دواطلب بتواند تست‌ها را پاسخ دهد. همچنین کادرهای متنوع در میان پاسخ‌های تشریحی به ذکر نکات و یادآوری‌های مهم پرداخته‌اند. این کادرها محتوای کتاب را از حالت یکنواختی درآورده و برای دانش‌آموزان بسیار جذاب هستند. کتاب دارای تصاویر باکیفیت و واضح است که درک بالای پاسخ‌ها را برای دانش‌آموزان به دنبال دارد.

مزایای استفاده از پاسخ‌نامه فیزیک پایه ریاضی مهروماه

فیزیک از دروس مهم و ویژه برای رشته ریاضیات است که در کنکور جایگاه خاصی دارد. برای همین به کسب درصد بالا برای موفقیت در این آزمون بزرگ نیاز است. پاسخ‌نامه فیزیک پایه ریاضی مهروماه از سری منابع تأثیرگذار به شمار می‌رود که برای تقویت پایه دهم و پایه یازدهم فیزیک بسیار مفید بوده و نکات فراوانی را در برمی‌گیرد. از مزایای تهیه و مطالعه پاسخ‌نامه فیزیک پایه ریاضی مهروماه می‌توان به امکان تسلط بر مفاهیم درسی به‌صورت تدریجی اشاره کرد. 

از این رو همواره توصیه می‌شود کتاب را در ابتدای سال تحصیلی تهیه کنید و در کنار کتاب درسی به مطالعه آن بپردازید. راهکارهای کتاب برای حل سریع تست‌ها به‌صورت کارشناسی و دقیق طراحی شده‌اند و از مشاوران فعال در این حوزه کمک گرفته شده است. داشتن پاسخ‌نامه کامل برای حل تمام تست‌های مربوطه به مباحث فیزیک و کنکور سال‌های گذشته از مهم‌ترین مزایای تهیه این کتاب است. علاوه بر دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور، معلمان و اساتید می‌توانند برای دریافت راه‌حل‌های جدید جهت حل مسائل و تمرین‌های کتاب درسی پاسخ‌نامه فیزیک پایه ریاضی مهروماه را تهیه کنند و سطح آموزش خود را ارتقا دهند. از مطالعه کتاب درسی غافل نشوید چرا که این کتاب مکمل کتاب درسی بوده و مطالعه آن افزایش اطلاعات و تقویت تست‌زنی را به دنبال دارد.

 

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML