رفتن به محتوای اصلی
 • تست ریاضی جامع تجربی جلد اول خیلی سبز

تست ریاضی جامع تجربی جلد اول خیلی سبز

خرید کتاب

فروشگاه: تلکتاب
آماده ارسال
20%
‏۳۹۹,۲۰۰ تومان
میانگین: 5 (4 رای)

پشتیبانی 24 ساعته

فرصت 7 روزه بازگشت کالا

تضمین کیفیت کالا

پرداخت امن از درگاه بانکی

تست ریاضی جامع تجربی جلد اول خیلی سبز

مشخصات و خرید اینترنتی کتاب تست ریاضی جامع تجربی جلد اول خیلی سبز کنکور (دهم،یازدهم و دوازدهم)

پرسش های چهار گزینه ریاضیات تجربی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز ( ویرایش جدید ) منتشر شد

معرفی کتاب

کتاب ریاضیات تجربی جامع تست انتشارات خیلی سبز ، در سال 1401 بازنویسی و ویرایش شد و آخرین نسخه آن به بازار آمد. این کتاب کاملا رویکرد تستی دارد و هدف موفقیت در آزمون های آزمایشی و کنکور را دنبال می کند. در این کتاب مطالبی که در کتاب های درسی ریاضی دهم ,ریاضی یازدهم و ریاضی دوازدهم به شکل پراکنده آورده است. مثلا کلیه موضوعات تابع از کتاب های درسی در فصل اول گنجانده شده است. فهرست کتاب ریاضیات تجربی جامع تست خیلی سبز شامل شماره صفحه هر درس از هر فصل است. ضمنا در فهرست، منبع هر یک از مطالب در کتاب های درسی مشخص شده است. لحن کتاب رسمی، اما ساده و روان است و برخلاف کتاب های دیگر خیلی سبز، از لحن عامیانه و شوخی خبری نیست.

این کتاب که از سری کتاب‌های تست جامع میباشد در 18 فصل (فصل صفر تا فصل هفدهم) تنظیم شده است، که مباحث مرتبط در پایه‌های دهم,یازدهم و دوازدهم را در یک فصل گردآوری کرده است. هر فصل به چند درس تقسیم شده است که هر درس دارای درس نامه و تست‌های جداگانه است. این کتاب دارای پاسخ نامه کلیدی است و برای استفاده از پاسخنامه تشریحی باید به جلد دوم آن مراجعه کنید.

مشخصات کتاب

 • در ابتدا درس نامه جامع و کامل از کل ریاضی دهم,یازدهم و دوازدهم ارائه شده است که به جرات کامل ترین و روان ترین درسنامه در بین تمام کتاب های کنکوری میباشد.
 • سپس سوالات تالیفی و استاندارد سازمان سنجش را به صورت دقیق و سطح بندی آورده است.
 • بعد از سوالات کنکور , تست های تالیفی, تست های کنکور چند سال اخیر را به صورت کاملا پاسخ تشریحی جمع آوری کرده است.
 • دانش آموزان عزیز توجه داشته باشین که سوالات از راحت به دشوار ارائه شده و همه سطوح را شامل میشود.
 • ویژه کنکوری های نظام جدید آموزشی
 • درسنامه های کامل و کاربردی
 • پاسخ های تشریحی این کتاب به صورت تشریحی و جامع و تحلیلی ارائه شده و دارای نکات با اهمیت و کنکوری در جلد دوم این کتاب آورده شده است می باشد.
 • این کتاب شامل مطالب دهم یازدهم و دوازدهم است و تست ریاضیات جامع تجربی خیلی سبز را شامل میشود
 • اول هر فصل به صورت کامل درسنامه کتاب و بعد از آن پرسش های چهارگزینه ای همراه با پاسخ های تستی آورده شده که پاسخ های تشریحی در جلد جلد دوم چاپ شده
 • این کتاب با کتاب ریاضیات پایه کنکور خیلی سبز فرق دارد و حتی تست های تالیفی کتاب هم فرق کرده بنابرین دوستانی که کتاب ریاضیات جامع رو دارند باز هم میتوانند از این کتاب استفاده کرده و تست های جدید رو بزنند.بخصوص اینکه این کتاب بیشتر برای کنکور 1402 میباشد در حالی که کتاب جامع هم برای کنکور 1402 و هم برای کنکور 1403 است.
 • کتابی با درسنامه جامع و تست های جدید و پاسخنامه کاملا تشریحی
 • این کتاب بهترین منبع برای درس ریاضیات دهم,یازدهم و دوازدهم کلیه ی مقاطع و بخصوص کنکوری های عزیزه
 • دانش آموزان عزیز تجربی دقت بفرمایند که کتاب حاضر سرفصل تمام درس های ریاضی دهم و یازدهم و دوازدهم را شامل میشود.
 • کتاب حاضر به جرات از پرفروش ترین کتاب های چاپ شده برای درس ریاضیات رشته ی تجربی میباشد که توسط انتشارات خیلی سبز چاپ شده است.
 • ریاضیات جامع تجربی تست خیلی سبز جلد سوال

پرسش های چهار گزینه ای

ریاضیات جامع تجربی تست خیلی سبز جلد سوال علاوه بر ظاهر دلنشین و جذاب، دارای درسنامه و تست های مختلف چهارگزینه‌ای است که در بخشهایی جداگانه به بررسی ویژگی‌های آن‌ها خواهیم پرداخت. این کتاب که به صورت جامع به ریاضیات تجربی پرداخته است این امکان را برای مخاطبان خود فراهم کرده که با مطالعهٔ آن بتوانند در کنکور سراسری و آزمون‌های آزمایشی به درصد قابل قبولی برسند. در کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ریاضیات تجربی جامع به مباحث این درس در پایه‌های دهم و یازدهم و همچنین دوازدهم پرداخته شده است. هدف از نگارش این کتاب تست، کسب درصد بالا در کنکور سراسری و آزمون‌های آزمایشی عنوان شده است. هر فصل دارای موضوعات خاص و مشخصی است و در نگارش هر موضوع مانند تابع از سه پایه درسی استفاده شده است.  ساده و روان بودن از مشخصات نگارشی کتاب تست ریاضیات تجربی محسوب می‌شود و هر فصل از چندین درس مجزا تشکیل شده است. کتاب کمک درسی پیش رو دارای دو جلد می‌باشد که جلد اول شامل موارد زیر است:

 1. مقدمه
 2. درس نامه
 3. تست‌ها
 4. پاسخنامه کلیدی
 5. پیوست

مقدمه

در ابتدای کتاب، مقدمات ریاضی آورده شده است. این بخش‌ها (مانند ترتیب عملیات ریاضی، مفهوم درصد، انتخاب بازهٔ جواب نامعادله، انتخاب ضابطهٔ تابع و…) پایهٔ محاسبات و حل سوالات ریاضی است. به جرات می‌توان گفت اگر دانش‌آموزی این موارد نداند، در حل 90 درصد از سوالات ریاضی به مشکل می‌خورد. در پایان آن نیز جدولی با عنوان « اشتباهاتی که باید انجام ندهیم » ارائه شده و برای دانش‌آموزان بسیار کاربردی است.

درس نامه

در اول هر درس از هر فصل، درس نامه مختصری وجود دارد. درس نامه‌ها را میتوان تا حد زیادی خودآموز دانست. این درسنامه‌ها از اصولی ترین مطالب شروع می‌کند و به ترتیب با ارائهٔ مثال‌هایی مرتبط، پیش می‌رود. برای مثال‌های درسنامه، تا حد امکان پاسخ‌های قابل فهم و کاملی ارائه شده است. این پاسخ‌ها با انجام مراحل به ترتیب، می‌تواند کمک خوبی برای درک مطالب و نیز روش حل تست‌ها باشد. تیترهایی با عناوین «نکته» و «اشاره» در درسنامه وجود دارد که حاوی نکات مهم و نتایج حاصل از مطالب است، که باید توجه دانش‌آموز به آن جلب شود. در چاپ جدید این کتاب، درسنامه‌ها نسبت به قبل تغییرات مثبت زیادی داشته و کامل‌تر و مفصل‌تر شده است. برای هر یک از مفاهیم تمامی توضیحاتی که یک دانش‌آموز نیاز دارد ارائه شده و او را از هر کتاب دیگری بی‌نیاز می‌کند. به طور کلی این درسنامه را باید کامل و جامع دانست که می‌تواند دانش آموزان زیادی را به خود جذب کند.

برخی از ویژگی های جدید اضافه شده در درسنامه ویرایش جدید کتاب

 • قسمت های خارج از کتاب درسی مثل محور cot در دایره مثلثاتی حذف شده اند یا اشاره شده که این موضوع در کتاب درسی نیست.
 • فسنت های مثل اتحادهای مثلثاتی کاملا ادغام شده اند و بخش های دوازدهم و پایه آن به شکل یکپارچه در کنار هم آمده اند.
 • در قسمت حد های مبهم، تنها هم ارزی برنولی همچنان وجود دارد و شاید توضیحات آن چندان کافی بنظر نرسد.
 • در آخر کتاب یک پوستر قرار گرفته که می توانید آن را جدا کنید و در محل مناسبی نصب کنید. این پوستر شامل اطلاعاتی است که حفظ کردن آنها ضروری است. مثلا فرمول های مثلثاتی، روابط مساحت و حجم شکل های مختلف، انواع نقاط مشتق ناپذیر و … در این پوستر جمع بندی شده اند.
 • در اول کتاب یک بخش دو صفحه ای به نام مقدمات قرار دارد که اشتباهات رایج دانش آموزان و مواردی که دانستن آنها از پایه های قبل تر نیاز است، مرور شده اند.

تست‌ها

این کتاب دارای تست‌های متنوع با سطوح مختلف است. پرسش‌های چهارگزینه‌ای این کتاب دارای کمیت‌های بالایی می‌باشند. در فصل‌های مختلف این کتاب شاهد 3143 تست متفاوت خواهید بود. سطح تست‌ها از ساده به دشوار است، و معمولاً آخرین تست‌های هر درس که سطح دشواری بالایی دارند با نماد خاصی، مشخص شده‌اند. این تست‌ها مناسب دانش‌آموزان قوی است و دانش‌آموزان با سطح پایین می‌توانند از حل این تست‌ها صرف‌نظر کنند. در کنار همهٔ سوالات یک چهرهٔ بدون دهان رسم شده که دانش‌آموزان، بعد از حل هر تست می‌توانند با رسم دهان برای این چهره‌ها، سطح سوال را مشخص کنند. رنگ برخی از این چهره‌ها آبی است که نشان دهندهٔ تست‌های مناسب برای جمع‌بندی و مرور است. در پایان هر فصل نیز یک آزمون جامع برای آن فصل ارائه شده است. جدول زیر اطلاعات خوبی راجع به تعداد سوالاتموجود در کتاب یه شما میدهد.

جدول کمی تست ها

ردیف عنوان فصل تعداد تست
۰ قدر مطلق و جزء صحیح 61
۱ تابع 499
۲ مثلثات 342
۳ حد و پیوستگی 304
۴ مشتق 350
۵ کاربرد مشتق 168
۶ هندسه دوازدهم 158
۷ احتمال 220
۸ معادله درجه دوم و سهمی 165
۹ معادله، نامعادله و تعیین علامت 109
۱۰ هندسه تحلیلی 95
۱۱ توابع نمایی و لگاریتمی 151
۱۲ توان‌های گویا و عبارت‌های جبری 97
۱۳ مجموعه و بازه 59
۱۴ الگو و دنباله 131
۱۵ شمارش، بدون شمردن 155
۱۶ آمار 103
۱۷ هندسه 165
تعداد کلی تست ها —– 2343

 

برخی از ویژگی های جدید اضافه شده در تست های ویرایش جدید کتاب

 • در کنار هر تستها یک شکلک قرار گرفته که خود دانش آموز، خندان یا گریان بودن آن را مشخص می کند. در واقع با این کار سطح بندی تست ها به خود خواننده محول شده است. این ایده جالب باعث می شود که خواننده بدون ترس اولیه از سطح بندی رایج کتاب ها وارد حل آن شود و بعپرسش های چهارگزینه ای با شکلک آبی مشخص شده اند که جز تیپ های خیلی مهم هستند و برای زمانی که میخواهید مرور کنید یا زمان کمی برای مطالعه دارید مناسب میباشد.

پیوستها

در آخر کتاب یک پوستر با عنوان « روابط مهم ریاضیات کنکور تجربی » الصاق شده که باید جدا شود. این پوستر را می‌توانید روی دیوار اتاق خود بچسبانید که همواره بتوانید آن را ببینید. مباحث موجود در این پوستر عبارت است از:

 1. شکلها و حجم‌های هندسی
 2. نمودار توابع معروف
 3. فرمول‌های مشتق
 4. نقاط مشتق ناپذیر
 5. فرمول‌های مثلثاتی
 6. معادلات مثلثاتی
 7. انواع نقاط بحرانی

کلام آخر

کتاب کنکور ریاضیات جامع کنکور تست خیلی سبز مختص پایهٔ دهم,یازدهم و دوازدهم  است که کلیه سرفصل های درس ریاضی رشتهٔ تجربی را به طور تفصیلی و در قالبی مطابق کتاب درسی طی درسنامه‌هایی کاربردی به همراه مثال آموزش داده است. این کتاب همچنین تستهای کنکوری و تألیفی بسیار متنوعی هم از نظر موضوع و هم از منظر سطح دشواری ارائه کرده است. دانش‌آموزان کنکور رشتهٔ  تجربی با هر سطحی می‌توانند از این کتاب استفاده کرده و به کمک آن علاوه بر یادگیری عمیق مفاهیم و تقویت پایهٔ خود، مهارت تست‌زنی خود در این درس را نیز برای کنکور تا حد قابل قبولی بالا ببرند.

 

 

قطع رحلی
نوع جلد شومیز
وزن

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • نشانی‌های وب و پست الکتونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.