فیزیک پایه کنکور رشته تجربی خیلی سبز جلد اول

میانگین: 5 ( 2 رای)

این کتاب در بانک کتاب تلکتاب عرضه شده است
شما می توانید لذت خرید آسان و مطمئن را با تلکتاب تجربه کنید
خرید کتاب و ارسال رایگان به سراسر کشور در سریعترین زمان ممکن 
mailدرصورتی که موفق به خرید اینترنتی کتاب نشدید می توانید برای خرید تلفنی کتاب با شماره 66470460-021 تماس حاصل فرمایید.

آماده ارسال
۱۹۱٬۰۰۰ تومان
- 17%
۱۵۸٬۵۳۰ تومان

فیزیک پایه کنکور رشته تجربی جلد اول خیلی سبز

مشخصات و خرید اینترنتی کتاب تست فیزیک پایه کنکور رشته تجربی جلد اول خیلی سبز ( جلد سوال)  شامل:

معرفی کتاب:

درس فیزیک یکی از دروس اختصاصی رشتهٔ تجربی است که در کنکور تجربی دارای 30 سوال است. این درس در متوسطهٔ دوم دارای 3 کتاب مختلف است که هر کدام در یک پایه ارائه می‌شود.کتاب تست فیزیک پایه تجربی در دو جلد به چاپ رسیده  که جلد اول آن شامل تستها و پاسخ نامه کلیدی و جلد دوم آن از درسنامه و پاسخنامه تشریحی تست‌های جلد اول تشکیل شده است. خرید کتاب فیزیک پایه تجربی خیلی سبز به دانش‌آموزان کنکوری توصیه می‌شود که در تابستان سال کنکور خود بتوانند کامل یا بخشی از فیزیک دهم و یازدهم خود را برای کنکور مطالعه کنند.در جلد مباحث حرکت شناسی و دینامیک برای کنکور سراسری می‌باشد

مشخصات کتاب:

 • در ابتدا درس نامه جامع و کامل از کل فیزیک دهم و یازدهم رشته تجربی ارائه شده است که به جرات کامل ترین و روان ترین درسنامه در بین تمام کتاب های کنکوری میباشد.
 • سپس سوالات تالیفی و استاندارد سازمان سنجش را به صورت دقیق و سطح بندی آورده است.
 • بعد از سوالات کنکور , تست های تالیفی, تست های کنکور چند سال اخیر را به صورت کاملا پاسخ تشریحی جمع آوری کرده است.
 • دانش آموزان عزیز توجه داشته باشین که سوالات از راحت به دشوار ارائه شده و همه سطوح را شامل میشود.
 • ویژه کنکوری های نظام جدید آموزشی
 • درسنامه های کامل و کاربردی
 • پاسخ های تشریحی این کتاب به صورت جامع و تحلیلی ارائه شده و دارای نکات با اهمیت و کنکوری می باشد.
 • کتاب کنکور حاضر شامل کلیه مباحث فیزیک دهم و یازدهم رشته تجربی می باشد. کتاب های پایه شامل درسنامه‌های جذاب و کاربردی، تست های متنوع و کنکوری می باشد. جلد دوم کتاب فیزیک پایه رشته تجربی خیلی سبز شامل پاسخ های تشریحی کلیه سوالات موجود در جلد 1 می باشد.

در ویدیوی زیر تحلیل کامل کتاب را مشاهده میکنید.

Aparat Video URL

 

سرفصل های کتاب:

جلد اول این کتاب دو جلدی دو بخش متفاوت دارد که بخش اول آن بسیار کوتاه است. بخش دوم نیز تست‌های مرتبط با آن است که در ادامه توضیحات بیشتری دربارهٔ هر یک از آن‌ها ارائه خواهیم داد.

بخش 1: چند مهارت ریاضی مهم

حتما می‌دانید که حل مسائل فیزیک ارتباط تنگاتنگی با محاسبات و مهارت‌های ریاضی دارد. بر همین اساس در ابتدای این کتاب بخشی به نام چند مهارت ریاضی مهم آورده شده که برای هر کدام توضیحات و روش‌های حل ارائه شده و مثال‌های حل شده نیز برای آن‌ها آورده شده است. این قسمت از بخش‌های زیر تشکیل شده است:

 • نسبت‌ها در فرمول‌های فیزیک: سوالات نسبتی را باید جزیی از سوالات فیزیک دانست که در صورت سوال نسبت چند پارامتر در دو حالت مختلف داده می‌شود و در نهایت نسبت پارامترهای اصلی خواسته می‌شود و یا برعکس. در این بخش با توضیحات کوتاه اما گویا و هم‌چنین ۴ تست همراه با راه‌حل می‌توانید بر این نوع سوالات تسلط پیدا کنید.
 • درصد تغییرات کمیت‌های فیزیکی: حتما بارها در سوالات فیزیک دیده‌اید که درصد تغییرات یکی از موارد موجود در سوال، از شما خواسته شود. حل این نوع سوالات نیز تکنیک خاص خود را دارد که در این بخش می‌توانید با توجه به توضیحات و ۳ تست حل شده، بر این نوع مسائل تسلط پیدا کنید.
 • نسبت‌های مهم هندسی: هندسه و تشابه و قضیهٔ تالس در حل سوالات فیزیک به‌ویژه در تحلیل نمودارها می‌تواند مسیر حل سوال را برای شما هموارتر کند. بنابراین با توضیح این مطالب و نشان دادن کاربرد آن در حل مسائل فیزیک، می‌توانید این مهارت را در حل سوالات فیزیک به کار ببرید.

بخش 2: تست‌ها

در این کتاب هر فصل از کتاب‌های فیزیک دهم و یازدهم رشته تجربی به چند بخش و هر بخش به چند درس تقسیم شده که هر درس تست‌های مخصوص به خود را دارد. بنابراین از لحاظ طبقه‌بندی مطالب این کتاب، به خوبی عمل کرده است. در بین تست‌ها، پیامک‌های آموزشی (به قول خود مولفین) را می‌بینید که دربارهٔ تست‌ها و تیپ آن‌ها توضیحاتی بیان شده که معمولاً لحنی محاوره‌ای و جذاب دارند برای نمونه در صفحهٔ 48 داریم:

از این‌جا تا آخر، تست‌های گوناگون و متنوعی رو آوردیم تا مطلب کاملا برای شما قابل فهم باشد. مثلاً فنر، گلوله، انرژی پتانسیل گرانشی، انرژی پتانسیل کشسانی فنر، کار نیروی اصطکاک، تغییر انرژی مکانیکی و… همهٔ اینارو میشود تو یه تست آورد

شمارهٔ برخی از تست‌ها رنگی است. این تست‌ها برای افرادی مشخص شده‌اند که وقت برای حل همهٔ تست‌های کتاب را ندارند. این تست‌ها کمترین تعدادی است که یک دانش‌آموز برای رسیدن به تسلط حداقلی باید حل کند. تست‌های این کتاب از تست‌های کنکور سال‌های گذشته و یا تست‌های برگرفته از کتاب درسی (تمامی تمرینات کتاب درسی تبدیل به تست شده‌اند) و یا تألیفی هستند. در پایان هر بخش از هر فصل یک آزمونک جامع و در پایان هر فصل نیز آزمون جامعی از همهٔ فصل آورده شده که مهم‌ترین مفاهیم را پوشش دهد. با حل این آزمون‌ها یک‌بار دیگر مفاهیم مهم را دوره و مرور می‌کنید. در پایان هر فصل نیز تست‌های سری Z آورده شده که سطح بالاتری از کنکور دارند و بیشتر برای دانش‌آموزانی است که به دنبال درصد بیش از 80 در کنکور و آزمون‌ها هستند. در ضمن پاسخنامه کلیدی آخرین بخش از کتاب تست فیزیک پایه تجربی خیلی سبز است.

جدول کمی تستها

فصل عناوین تعداد سوال
1 فیزیک و اندازه گیری  228
2 کار، انرژی و توان  326
3 ویژگی‎های فیزیکی مواد و فشار  392
4 دما و گرما  456
5 الکتریسیته ساکن  368
6 الکتریسیته جاری  430
7 مغناطیس و القای الکترومغناطیسی  486
کنکور سراسری 1401 73
تعداد کلی تستها  2759

 

 

قطع
تعداد صفحات
290
نوع جلد
نویسنده/نویسندگان
ناشر
نوع چاپ
تاریخ چاپ
1401
دسته بندی موضوعی
مناسب برای
شابک
97600964978510

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML