فیزیک پایه تجربی مهروماه

میانگین: 5 (4 رای)

این کتاب در بانک کتاب تلکتاب عرضه شده است
شما می توانید لذت خرید آسان و مطمئن را با تلکتاب تجربه کنید
خرید کتاب و ارسال رایگان به سراسر کشور در سریعترین زمان ممکن 
mailدرصورتی که موفق به خرید اینترنتی کتاب نشدید می توانید برای خرید تلفنی کتاب با شماره 66470460-021 تماس حاصل فرمایید.

آماده ارسال
‎تومان۳۵۵٬۰۰۰
- 20%
‎تومان۲۸۴٬۰۰۰

قطع
تعداد صفحات
344
نوع جلد

فیزیک پایه تجربی جلد اول مهروماه

مشخصات و خرید اینترنتی کتاب فیزیک پایه تجربی جلد اول مهروماه ( جلد سوال ):

فیزیک پایه تجربی مهر و ماه

كتاب فیزیک پایه مهروماه کتابی مناسب برای پايه‌های دهم و يازدهم است كه دانش آموزان رشته تجربی در هر كدام از پايه‌ها می توانند از اين كتاب استفاده كنند. این کتاب توسط  آقایان مصطفی کیانی ، نصرالله افاضل ، یاشار انگوتی  در دو جلد نوشته شده‌ است كه جلد اول آن  در مورد مطالب درسنامه و پاسخنامه تشریحی كتاب بوده و جلد دوم در مورد سوالات كتاب است  كه شامل ۲۰۴۴ تست تالیفی و کنکوری استاندارد و طبقه بندی شده است. 

اين كتاب به صورت درسنامه و تست بوده که مطالب موجود در آن  برای همه دانش آموزان سطح های مبتدی ، متوسط و قوی مناسب‌ترین گزینه به شمار می‌رود. حجم درسنامه كتاب مفصل و كامل بوده و نحوه طبقه بندی‌ تست ها به شکل فصل به فصل است. تعداد صفحات كتاب (جلد اول) ۴۱۲ صفحه است  و زمان لازم برای مطالعه آن توسط  گروه ارزيابی ۶۰ ساعت در روز لحاظ شده است. نمودارها و شکل های مختلف دقیق رسم شده‌اند و لحن درسنامه  کتاب کمی صمیمی است. در ادامه به بررسی بیشتر این کتاب می پردازیم.

ویژگی های کتاب‌ فیزیک پایه رشته تجربی انتشارات مهروماه

كتاب فیزیک پایه تجربی مهروماه از نظر طراحی دارای گرافیکی ساده‌ است. مطالب به شکل تك رنگ استفاده‌ شده و از جذابیت زیادی برخوردار نیستند در حالی که تصاوير بکار برده شده  كاربردی و مفيد هستند و از نظر اندازه فونت، كتاب دارای فونتی مناسب ، خوانا و روان است. درسنامه کتاب فیزیک پایه تجربی مهروماه ساده و واضح تمامی مطالب درسی هر دو مقطع (دهم و یازدهم ) را بدون کم و کاستی آموزش داده و حجم آن با توجه به دو مقطع مناسب و پسندیده است. 

در چاپ این کتاب از کاغذهای با کیفیت، سفید با طیف رنگ‌های سبز آبی و مشکی استفاده شده است. جلد اول کتاب دارای تست‌های مفهومی و ترکیبی بوده که برای همه‌ فصول به صورت تفکیکی و مرتب از ساده تا دشوار قرار گرفته و تست‌ها به‌صورت متنوع و ایده‌دار برای دانش آموزان قوی‌تر طبقه‌بندی‌ شده‌اند. تمامی تمارین کتاب درسی در تست‌ها پوشش داده شده است. درسنامه آن جامع و مفهومی همراه با مثال‌های آموزشی و کاربردی بوده که به صورت درس به درس و منطبق با کتاب درسی است.

در جلد دوم این کتاب پاسخ‌ها به صورت ابر تشریحی هستند و پاسخ تمامی تست‌ها گام به گام و کاملا تشریحی است. به‌طور‌کلی روش‌های حل مفهومی و تکنیک های تستی این مطالعه این کتاب را چالشی‌تر کرده‌اند. همچنین این کتاب دارای روش‌های گوناگون به همراه راهبردها، نکات و یادآوری ‌های تکمیلی برای درست و سریع بودن تست‌ها است.

 

فیزیک پایه مهروماه

درسنامه کتاب فیزیک پایه تجربی مهروماه 

درسنامه یکی ازمهم‌ترين بخش‌های كتاب كمك آموزشی است. به‌طوری‌که يك درسنامه كامل می‌تواند در روند یادگیری و تست‌زنی كمك شایانی به دانش آموزان کنکوری کند. آموزش‌هایی که در کتاب فیزیک پایه تجربی مهروماه وجود دارد  با زبان  ساده و روان ارائه شده‌اند و کامل و جامع هستند. در مقدمه درسنامه‌‌‌ آن توضیح داده شده که ساختار کتاب جامع پایه (دهم و یازدهم) متناسب با محتوای کلاس و با ترتیب کتاب‌های درسی دهم و یازدهم و آزمون‌های آزمایشی است که دارای درسنامه هایی مفهومی و روان با مثال های آموزشی متنوع و مختلف است. کتاب جامع فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی به دو فصل کلی پایه دهم و پایه یازدهم تقسیم شده است. سپس هر یک از این دو فصل خود به چندین بخش تقسیم شده‌اند. در هر بخش ابتدا آموزشی خلاصه و مفید آورده شده است. 

پس از آموزش تعدادی تست و آزمون برای یادگیری بهتر مطالب ارائه شده است‌. مخاطب درسنامه‌های این کتاب تمامی دانش آموزان کنکوری هستند زيرا هم مطالب به طور عمیق و کامل آموزش داده شده است و هم نکات تستی و کنکوری مختلف در درسنامه ها وجود دارد. در ابتدای درسنامه هر فصل بخشی به عنوان "فصل در يك نگاه” قرار دارد كه به صورت چارت و نمودار تیتر‌های آن فصل را شرح داده‌ است. تمام درسنامه‌ها حالت موردی بوده و باعث شده بین درسنامه‌ها و آموزش‌ها ترتيب خاصی وجود داشته‌ باشد به همین دلیل می توان گفت مطالعۀ دقیق درسنامه این کتاب موجب پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان کنکوری خواهد شد.

تست های فیزیک پایه تجربی

تست‌های مرتبط به هریک از بخش ها بلافاصله پس از درسنامه ارائه شده‌اند و به ترتیب فصل های کتاب‌ درسی قرار گرفته‌اند. تست‌ها از بین سوالات کنکور سال‌های گذشته جمع آوری شده است‌. البته تست‌ها حالت تالیفی و ترکیبی دارند اما به هرحال جزء سوالات و پرسش‌های چهار گزینه‌‌ای استاندارد هستند. تست‌ها از تنوع و گوناگونی مطلوب و فراوانی برخوردار هستند و مولف سعی کرده برای جلوگیری از خستگی دانش آموزان از انواع مختلفی از سوالات كمك بگيرد. تست‌های کتاب فیزیک پایه تجربی مهروماه حاوی سوالات تالیفی، تست‌های کنکور سراسری (داخل و خارج از کشور) و تست‌های آزمون‌های قلم چی هستند. 

تست‌های نوشته شده در آن دسته‌بندی شده‌اند که اگر دانش آموزی  قادر به حل تست‌ها نبود بتواند برای تقویت نقاط ضعف خود به بخش موردنظر خود مراجعه کند. در پایان هر فصل تست‌های دشوار و بالاتر از سطح کنکور سراسری با نام" هایپر تست" قرار داده شده است‌ که هدف آن به چالش کشیدن دانش آموزان است به‌طورکلی می‌توان گفت همه  دانش‌آموزان کنکوری می‌توانند از این کتاب استفاده کنند و سطح علمی خود را ارتقاء ببخشند. 

لازم به ذکر است پاسخنامه فیزیک پایه تجربی مهروماه در جلد دوم قرار دارد.

پایه

فصل

عنوان

تست

 

دهم

1

فیزیک و اندازه گیری

156

2

کار، انرژی و توان

323

3

ویژگی های فیزیکی مواد

316

 

یازدهم

4

دما و گرما

416

5

الکتریسته ساکن

358

6

الکتریسته جاری

303

7

مغناطیس و القای الکترومغناطیسی

303

مجموع

2202

جمع بندی 

مخاطب کتاب فیزیک جامع پایه رشته تجربی مهروماه تمامی دانش آموزان کنکوری هستند. زیرا مطالب به‌صورت عمیق آموزش داده شده‌اند و نکات تستی مختلف و متنوعی دارد که به دانش آموزان کمک می‌کند تا به هنگام حل تست‌های درس فیزیک سرعت عمل بالایی داشته باشند. باتوجه به تنوع زیاد پاسخنامه‌ها و گستردگی سطح سوالات همه دانش‌آموزان کنکوری می‌توانند از اين كتاب استفاده‌ کنند و مطمئن باشند استفاده درست از این دو کتاب قبولی‌شان را در جلسه کنکور سراسری راحت می‌کند.

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML