رفتن به محتوای اصلی
  • فیزیک دوازدهم ریاضی میکرو گاج

فیزیک دوازدهم ریاضی میکرو گاج

انتشارات: گاج

مشخصات کتاب

سال چاپ: 1403
تعداد صفحه: 336
قطع: رحلی

خرید کتاب

فروشگاه: تلکتاب
آماده ارسال
20%
‏۲۸۰,۰۰۰ تومان
میانگین: 5 (6 رای)

پشتیبانی 24 ساعته

فرصت 7 روزه بازگشت کالا

تضمین کیفیت کالا

پرداخت امن از درگاه بانکی

بانک تست فیزیک دوازدهم رشته ریاضی میکرو گاج

مشخصات و خرید اینترنتی و آنلاین کتاب بانک تست فیزیک دوازدهم ریاضی میکرو گاج از مرکز خرید اینترنتی کتاب تلکتاب به همراه ارسال رایگان به تمام نقاط کشور

فیزیک دوازدهم ریاضی جلد اول میکرو گاج

فیزیک دوازدهم ریاضی جلد اول میکرو گاج در حقیقت بانک سوالات می‌باشد؛ به همین منظور می‌توان نتیجه گرفت که هدف از انتشار این کتاب، در ابتدا آماده کردن دانش‌آموزان برای فهم بیشتر فیزیک پایه دوازدهم می‌باشد؛ به علاوه نویسندگان این کتاب سعی کرده‌اند که با تالیف این کتاب سطح آمادگی داوطلبان را برای آزمون‌های آزمایشی و کنکور سراسری افزایش دهند.

ساختار قرار گرفتن مطالب و فصل‌های مختلف همانند کتاب درسی می‌باشد و ترتیب قرارگیری مطالب هیچ تفاوتی با کتاب درسی ندارد. در فهرست کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی جلد اول میکرو گاج عناوین فصل‌ها و بخش‌های مختلف هر فصل با ذکر شماره صفحات مربوط به آن‌ها ذکر شده است.

برای نوشتن مطالب این کتاب از لحن رسمی استفاده شده است. لازم است به این نکته اشاره شود که فیزیک دوازدهم ریاضی میکرو گاج در واقع در دو جلد تهیه شده است که جلد اول آن بانک سوالات تستی است و در جلد دوم نیز سوالات تستی به صورت کاملا تشریحی پاسخ داده شده‌اند به طوری که به جلد دوم کتاب، پاسخنامه تشریحی نیز گفته می‌شود...

بخش آموزش یا درسنامه

ساختار کلی فیزیک دوازدهم ریاضی جلد 1 میکرو گاج از سوالات تستی تشکیل شده است؛ بنابراین این جلد به بانک سوالات معروف است؛ در نتیجه در این کتاب بخشی که مطالب درسی را آموزش دهد وجود ندارد و در حقیقت بخش آموزش یا درسنامه ندارد. اما در جلد دوم این کتاب قبل از طرح سوالات تستی با تیپ‌های مختلف باکس‌هایی وجود دارند که محتوای آموزشی را در قالب خلاصه مطلب ارائه می‌دهند؛ بنابراین افرادی که علاقهمند هستند هم از بانک سوالات تستی استفاده کنند و پاسخنامه تشریحی را نیز داشته باشند بهتر است که هر دو جلد کتاب را تهیه کنند و منبعی کامل و جامع در ارتباط با درس فیزیک پایه دوازدهم برای موفقیت در تحصیل و کسب رتبه بالا در کنکور سراسری در اختیار داشته باشند.

عنوان

فیزیک دوازدهم ریاضی جلد اول میکرگاج

مجموعه

میکرو طبقه بندی

پایه  

دوازدهم

رشته تحصیلی

ریاضی

درسنامه

ندارد

تست کنکور

دارد

انتشارات

گاج

نحوه ارائه سوالات تستی

فصل به فصل

چیدمان تست‌ها

آسان به سخت

مناسب برای دانش‌آموزان

مبتدی، متوسط و قوی

 

سوالات تستی

بدیهی است که چون هدف از تالیف کتاب فیزیک دوازدهم رشته ریاضی جلد اول میکرو گاج ارائه انواع سوالات تستی از منابع مختلف برای افزایش مهارت داوطلبان برای تست زدن در کنکور سراسری و سایر آزمون‌های آزمایشی می‌باشد، این کتاب تیپ‌های مختلفی از سوالات تستی را از منابع گوناگون گردآوری کرده است. بنابراین این بانک تست، پوششدهی جامعی برای انواع تست دارد و منبعی جامع و کامل برای داوطلبان کنکور سراسری محسوب می‌شود.پاسخنامه این کتاب در فیزیک دوازدهم ریاضی جلد دوم میکرو گاج قرار دارد.

دانش‌آموزان با سطح‌های علمی مختلف می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. و در استفاده از این کتاب محدودیتی برای دانش‌آموزان وجود ندارد. همچنین تعداد تستی که در هر فصل ارائه شده‌ است تمام مطالب آن فصل را پوشش می‌دهد و تعداد تستی که در هر فصل وجود دارد در مقایسه با نکات مهم آموزشی موجود در آن فصل کفایت می‌کند.

تست‌هایی که درکتاب نامبرده ارائه شده‌اند به صورت میکروطبقه‌بندی هستند و شناسنامه دارند. این سوالات از کنکورهای مختلف رشته‌های ریاضی و تجربی جمع‌آوری شده‌اند. علاوه بر نمونه سوالاتی که از کنکور سال‌های مختلف که در این کتاب وجود دارد نویسندگان فیزیک دوازدهم ریاضی جلد اول میکرو گاج سعی کرده‌اند که برای پوشش همه جانبه مطالب درسی، مجموعه‌ای از تست‌های تالیفی نیز در این کتاب بگنجانند. علاوه بر آن در این محصول کمک آموزشی تست‌هایی وجود دارند که به نام تست‌های خلاقانه ارائه شده‌اند.

تست فیزیک 12 ریاضی گاج

بسیاری از تست‌های تالیفی و تست‌های خلاقانه‌ای که در کتاب ذکر شده وجود دارند بار علمی بیشتری نسبت به تست‌های کنکور دارند؛ بنابراین دانش‌آموزانی که دوست دارند اطلاعات علمی خود را در درس فیزیک ارتقا دهند می‌توانند از این تست‌ها استفاده کنند  در کتاب فوق فصل‌های مختلفی وجود دارند و در انتهای هر فصل نیز مجموعه‌ای از سوالات با عنوان یک قدم تا ۱۰۰ وجود دارد.

 این بخش یک قدم تا ۱۰۰ که بیشتر حجم آن را تست‌های تالیفی تشکیل می‌دهد از نظر علمی سطح بالاتری نسبت به دیگر تست‌های موجود در این کتاب دارد؛ بنابراین دانش‌آموزانی که به درس فیزیک علاقهمند هستند و تمایل دارند اطلاعات بیشتری در موضوعات مختلف آن به دست آورند می‌توانند از این تست‌ها استفاده کنند.

پس از پایان هر قسمت آزمونی تحت عنوان آزمون جمعبندی برای آن بخش در نظر گرفته شده است؛ بنابراین پس از پایان یافتن هر بخش، دانشآموزان می‌توانند میزان تسلط خود را نسبت به مباحث آموزشی آن قسمت امتحان کنند و توانایی تستزنی خود را بسنجند. برای نمونه محتوای فصل اول که در مورد حرکت بر خط راست می‌باشد شامل ۵ قسمت می‌شود که این ۵ قسمت عبارتند از: نگاهی بر مفاهیم حرکت، حرکت چند مرحله‌ای دو متحرکه، حرکت با سرعت ثابت، حرکت سقوط آزاد و حرکت شتاب ثابت. در انتهای هر کدام از این پنج قسمت نیز بخش یک قدم تا ۱۰۰ و آزمون جمعبندی وجود دارد.

شکل ظاهری کتاب

شکل ظاهری جلد کتاب و همچنین قلم  نگارش کتاب  مانند فونت و اندازه آن ظاهری زیبا و جذاب به آن داده است همچنین این کتاب دارای صفحهآرایی زیبایی است. هرچند برای تالیف این کتاب از رنگ‌های کمی استفاده شده است اما این رنگ‌ها به صورت خلاقانه و زیبا مورد استفاده قرار گرفته‌اند که مانع از کسل شدن دانش‌آموزان می‌شوند.

نمودارها و اشکالی که در کتاب وجود دارند دقیق و زیبا ترسیم شده‌اند که باعث جذاب شدن کتاب فوق شده‌اند. روی جلد کتاب نیز از تصویر انيشتين استفاده شده است که بر زیبایی کتاب افزوده است. کاغذ مورد استفاده در این کتاب نیز از کیفیت بالایی برخوردار است.

سخن پایانی

 حجم فیزیک دوازدهم ریاضی جلد اول میکرو انتشارات گاج با محتوایی که ارائه داده است مطابقت دارد؛ اما شاید همه دانش‌آموزان این امکان را نداشته باشند که به همه سوالات تستی موجود در این کتاب پاسخ دهند؛ به همین علت نویسندگان این کتاب سعی کرده‌اند که تست‌های مهم را در آغاز هر فصل مشخص کنند. یکی از نقاط مثبت کتاب نامبرده این است که فاقد هرگونه غلط املایی و علمی است؛ زیرا مولفان این کتاب در نگارش آن و گردآوری پاسخنامه کلیدی آن نهایت دقت را انجام داده‌اند.

همان طور که اشاره شد فصل‌های این کتاب به ترتیب فصل‌های کتاب درسی قرار گرفته‌اند؛ در نتیجه دانشآموزان می‌توانند همزمان با آموزش مطالب توسط دبیر، مطالب این کتاب را نیز مطالعه کند.

 

قطع رحلی
نوع جلد شومیز
وزن

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکتونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.