فیزیک دوازدهم ریاضی جلد اول نشر الگو

میانگین: 5 (5 رای)

این کتاب در بانک کتاب تلکتاب عرضه شده است
شما می توانید لذت خرید آسان و مطمئن را با تلکتاب تجربه کنید
خرید کتاب و ارسال رایگان به سراسر کشور در سریعترین زمان ممکن 
mailدرصورتی که موفق به خرید اینترنتی کتاب نشدید می توانید برای خرید تلفنی کتاب با شماره 66470460-021 تماس حاصل فرمایید.

آماده ارسال
‏۵۷۰,۰۰۰ تومان
- 25%
‏۴۲۷,۵۰۰ تومان

فیزیک دوازدهم ریاضی جلد اول نشر الگو

اهمیت درس فیزیک برای دانش‌آموزان رشته ریاضی بسیار ویژه است‌، بنابراین انتخاب یک منبع کمک‌درسی بسیار مهم که بتوان تسلط کافی روی مطالب درسی داشت بسیار حیاتی است. کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی جلد اول الگو توسط رضا خالو و امیرعلی میری در دوجلد نوشته شده و برای دانش‌آموزان سال دوازدهم ریاضی و داوطلبان کنکور سراسری ریاضی قابل‌استفاده است.کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی جلد اول نشر الگو مانند دیگر کتاب‌های انتشارات الگو شامل درسنامه، تست‌های چهارگزینه‌ای و پاسخنامه کلیدی و تشریحی است. مطالعه کتاب، دانش‌آموزان را قادر می‌سازد که علاوه بر فهم عمیق مطالب درسی، مهارت تست‌زنی و ترفندهای پاسخ سریع و راحت را آموزش ببینند و برای امتحانات پایانی و کنکور سراسری آمادگی لازم را کسب کنند.

چیدمان فصل‌های کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی بر اساس کتاب درسی بوده و با ارائه مطالب آموزشی کامل و جامع، دانش‌آموزان را از منبع آموزشی دیگر بی‌نیاز می‌کند. پاسخنامه تشریحی کتاب با جزئیات به پاسخگویی سوالات تستی پرداخته و با بیان کوچکترین نکته‌ درسی، هیچگونه ابهام و تردیدی در مورد پاسخ‌ها باقی نمی‌ماند.....

مشخصات کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی الگو

 

درس

فیزیک  

پایه

دوازدهم 

رشته تحصیلی 

ریاضی فیزیک 

نویسنده 

رضا خالو و امیر علی میری

دسته بندی 

بانک تست، درسنامه 

انتشارات 

الگو 

تعداد جلد

دوجلدی  

نوع چاپ 

رنگی 

تعدادصفحات

432

قطع کتاب 

رحلی 

ویژگی‌های جذاب ظاهر کتاب 

در مقدمه اشاره شد که  جلد اول کتاب‌ فیزیک دوازدهم ریاضی شامل درسنامه، سوالات تستی و آزمون است و جلد دوم کتاب پاسخنامه سوالات مطرح شده در جلد اول است که با اسکن کد کیو آر در جلد اول کتاب، امکان دسترسی به پاسخنامه تشریحی را نیز خواهید داشت. جلد اول کتاب 432 صفحه بوده و بهترین زمان برای مطالعه کتاب در طول سال تحصیلی است که دانش‌آموزان بتوانند با توجه به حجم زیاد کتاب فرصت تحلیل و مطالعه کتاب را داشته باشند....

جنس کاغذ کتاب سفید بوده و از ضخامت و استحکام خوبی برخوردار است و برگه‌های کتاب به راحتی پاره نمی‌شود. رنگ‌های طوسی و آبی در صفحه‌آرایی کتاب استفاده شده و ترکیب رنگی متناسبی با کاغذ سفید ایجاد می‌کند....

تصاویر و اشکال موجود در کتاب از کیفیت و وضوح زیادی برخوردار است که امکان مشاهده کوچکترین جزییاتی را فراهم می‌کند‌. لحن کتاب در عین حال که رسمی بوده اما جملات بسیار ساده و روان بیان شده است‌. طرح روی جلد هم جالب بوده و مربوط به یکی از مباحث مطرح شده در فیزیک( مبحث نیرو) است.

ویژگی‌های مهم کتاب 

در ادامه با چند مورد از ویژگی‌های مهم کتاب آشنا خواهید شد:

 •    ارائه پاسخ کاملا تشریحی
 •    ارائه پاسخنامه کلیدی برای دسترسی سریع به پاسخ 
 •     ارائه نکته‌های مهم کنکوری
 •     ارائه چندین روش پاسخگویی برای تست‌ها
 •     بررسی کامل تست‌ها
 •    ارائه مطالب مورد‌نیاز برای پایه دهم و یازدهم فیزیک 
 •    پاسخنامه کنکورهای سال‌های اخیر 

آموزش با جدیدترین متد در درسنامه کتاب فیزیک دوازدهم رشته ریاضی انتشارات الگو

هر فصل از درسنامه به بخش‌های کوچکتری تقسیم می‌شود، نام این بخش، «پنجره» نام دارد‌، هر کدام از این پنجره‌ها به بخش‌های کوچکتری تقسیم به نام «نما» تقسیم می‌شود که عنوان و شماره صفحه در جلوی آن نوشته شده است. مطالب در هر از کدام از این «نماها» به ترتیب کتاب درسی فیزیک دوازدهم چیده شدند. این نحوه چیدمان دسترسی و مطالعه هر بخش را راحت‌تر می‌کند.

جملات و مفاهیم طولانی و مشکل به زبان ساده و کوتاه در درسنامه بیان شده تا دانش‌آموزان را به درک عمیق مطالب برساند، این روش آموزش، صرفه‌جویی زیادی در زمان دانش‌آموزان دارد و فرصت بیشتری برای بررسی تست‌ها و آزمون‌های کتاب می‌دهد.

در ابتدای مباحث پیچیده و تخصصی یک توضیح کلی درباره مبحث آورده شده تا دانش‌آموزان را برای اینگونه مباحث آماده کند. در نهایت باید گفت همه مطالب آموزشی، تست‌ها، نکته‌ها و تکنیک‌های کتاب در راستای کتاب درسی هستند و از بیان نکات بیهوده و غیرضروری خودداری شده است.

آمادگی برای تست‌‌زنی در کنکور

بانک تست کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی جلد اول الگو طوری طراحی شده است که تمام نیازهای دانش‌آموزان را در درس فیزیک برطرف کند. تست‌های کتاب از تنوع زیادی برخوردار بوده و شامل تست‌های کنکوری، تالیفی، آزمون‌های کنکور آزمایشی است.

هر کدام از تست‌ها که نکته خاصی دارند در داخل یک کادر درج شده است. در هنگام مطالعه بانک تست متوجه تعدادی آیکون و علامت در جلوی بعضی از تست‌ها خواهید شد، یکی از نمادهای استفاده شده که گفتین نماد هواپیما است که حدود 30 درصد از سوالات را شامل می‌شود و برای دوره جمع‌بندی و مرور مطالب درسی مناسب است،  نماد دیگر یک شکل چهار‌ضلعی است که مشخص می‌کند این تست، در بخش پاسخنامه یک تست اضافه به‌نام « بازی با سوال» دارد که اگر قادر به حل کردن این تست باشید به تسلط کامل در مبحث تست مورد‌نظر می‌رسید.

تست فیزیک 12 ریاضی الگو

تعداد تست‌های هر فصل با توجه موضوع و حجم آن فصل متفاوت است و سطح سوالات تستی متوسط بوده و تقریباً در سطح سوالات کنکور سراسری رشته ریاضی هستند.

پاسخنامه کلیدی

در انتهای جلد اول کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی پاسخنامهٔ کلیدی قرار دارد که دانش‌آموزان می‌توانند برای دسترسی سریع به پاسخ‌‌ها از آن استفاده کنند. برای استفاده از پاسخنامه تشریحی می‌توان جلد دوم کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی الگو را خریداری کرد یا با اسکن کد کیو آر در جلد اول به پاسخنامه تشریحی دسترسی داشت‌

تاکتیک‌های فیزیک 12 رشته ریاضی الگو

کتاب فیزیک دوازدهم جلد اول با ارائه راهکارهایی نقش مهمی در موفقیت داوطلبان کنکور و دانش‌آموزان پایه دوازدهم ریاضی دارد، در ادامه چند مورد از این راهکارها را بررسی می‌کنیم؛

 •    نکته: نکات تکمیلی که در قالب مطالب، تصاویر، نمودار و پرسش‌های پایان فصل مطرح شده به فهم بهتر دانش‌آموزان کمک می‌کند.
 •    مسئله و تست: نمونه سوالاتی که در قالب تست و مسئله مطرح شده، سطح متوسطی دارند و به دانش‌آموزان اجازه محک زدن آموخته‌های آن‌ها را می‌دهد.
 •    راه‌حل: پاسخ‌های سوالات تستی و تشریحی که با آسانترین روش پاسخ حل شده است بهترین روش پاسخگویی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. بعضی از سوالات از چندین روش پاسخگویی استفاده کرده است.
 •    میانبر: میان‌برها، تکنیک‌ها و روش‌هایی هستند که دانش‌آموزان را در کوتاه‌ترین و سریعترین زمان به پاسخ درست می‌رساند. تمام میان‌برهای ارائه شده در این کتاب پایه و اساس علمی داشته و کاملا استاندارد است.
 •    یادآوری ریاضی: در این کتاب برای فهم بعضی از مطالب و یا پاسخ دادن به سوالات، نیاز به مطالب سال‌های گذشته فیزیک است که در این کتاب یادآوری شده است.
 •    جمع‌بندی: در پایان هر مبحث با جمع‌بندی مطالب، دانش‌آموزان دید کاملتری نسبت به مبحث موردنظر پیدا می‌کنند.

کتاب‌های مشابه فیزیک دوازدهم ریاضی جلد اول در تلکتاب 

دانش‌آموزان رشته ریاضی پایه دوازدهم یا داوطلبان کنکور سراسری می‌توانند از کتاب‌های مشابه دیگری که در تلکتاب وجود دارد استفاده کنند، در ادامه چند مورد از کتاب‌های مشابه فیزیک دوازدهم ریاضی الگو را معرفی می‌کنیم:

کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی جلد اول برای چه کسانی مناسب است؟

دانش‌آموزان پایه دوازدهم ریاضی و داوطلبان کنکور سراسری مخاطبان کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی هستند، درسنامه خودآموز و بانک تست متنوع و استاندارد باعت شده تا عده زیادی از دانش‌آموزان در سطوح مختلف درس فیزیک از این کتاب بهره‌مند شوند.

خرید کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی از تلکتاب

دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری می‌توانند با مراجعه به سایت تلکتاب و ثبت سفارش کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی الگو را که از تخفیف مناسبی برخوردار است خریداری کرده و کتاب را درب منزل خود تحویل بگیرند.

جمع‌بندی

کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی الگو مروری کوتاه به فیزیک پایه دهم و یازدهم نیز دارد تا دانش‌آموزان بتوانند به‌طور کامل مباحث را یاد بگیرند. درسنامه‌‌های کتاب کاملا خودآموز بوده و دانش‌آموزان می‌توانند به‌تنهایی مباحث فیزیک را یاد بگیرند. درنهایت باید گفت: کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی الگو، کتاب بسیار کامل و جامعی است که آمادگی لازم را برای داوطلبان کنکور رشته ریاضی و دانش‌آموزان پایه دوازدهم ریاضی فراهم می‌کند‌.

 

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

متن ساده

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • نشانی‌های وب و پست الکتونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.