رفتن به محتوای اصلی
  • ریاضی یازدهم میکرو گاج

ریاضی یازدهم میکرو گاج

انتشارات: گاج

مشخصات کتاب

سال چاپ: 1403
تعداد صفحه: 424
قطع: رحلی

خرید کتاب

فروشگاه: تلکتاب
آماده ارسال
20%
‏۵۱۲,۰۰۰ تومان
میانگین: 5 (5 رای)

پشتیبانی 24 ساعته

فرصت 7 روزه بازگشت کالا

تضمین کیفیت کالا

پرداخت امن از درگاه بانکی

ریاضی یازدهم تجربی میکرو گاج

ویژگی و محتوای کتاب ریاضی یازدهم تجربی میکرو گاج شامل:

ریاضی یازدهم میکرو گاج

کتاب ریاضی یازدهم میکرو گاج برای دانش‌آموزان مقطع یازدهم و برای آماده کردن آن‌ها جهت شرکت در کنکور سراسری و آزمون‌‌های آزمایشی منتشر شده است. کتاب ریاضی یازدهم میکرو گاج نیز همانند دیگر کتاب‌های میکرو گاج حجم بیشتر کتاب را پاسخنامه تشریحی و سوالات تستی در بر گرفته‌ است و درسنامه این کتاب حجم کمی دارد. در فهرست کتاب اسامی فصل‌های مختلف آورده شده‌اند. عنوان‌های فصل‌ها همان عناوینی هستند که درکتاب درسی ذکر شده‌اند...

در فهرست شماره اولین صفحه هر فصل و شماره صفحات مربوط به پاسخنامه تشریحی ذکر شده است. درسنامه این کتاب در حقیقت باکس‌های کوتاهی هستند که در بین سوالات تستی قرار گرفته‌اند. در انتهای هر فصل نیز پاسخ سوالات تستی به شکل تشریحی آمده‌ است. در بخش اعظم کتاب، لحن به صورت ساده و روان است اما در بعضی از قسمت‌ها نیز نویسندۀ کتاب با مخاطب خود به صورت محاوره گفتوگو نموده است...

دسته بندی کلی

آموزش و سوال تستی

انتشارات

گاج

پایه

یازدهم  

رشته تحصیلی

تجربی

نویسنده

محمد حسین صابری

تعداد صفحات

۵۹۲

درسنامه

خلاصه مطالب

نمونه سوال کنکور

دارد

تست‌های دارای علامت

دارد

سوال تالیفی

دارد

 

 

درسنامه

 همانطور که بیان شد درسنامه‌های کتاب ریاضی یازدهم رشته  تجربی میکرو گاج بخش‌های کوچکی هستند که در میان سوالات تستی قرار گرفته‌اند به دلیل این که درسنامه‌ها در سراسر کتاب پراکنده‌ شده‌اند صحبت کردن درباره حجم کلی درسنامه‌ها، کمی دشوار است. برای مثال فصل نخست از ۱۹ درسنامه تشکیل شده است که حدودا هر درسنامه یک صفحه می‌باشد. 

حجمی از کتاب که به وسیله درسنامه اشغال شده است نشاندهنده این موضوع است که در  بخش درسنامه مطالب درسی به صورت خلاصهوار و نکتهمحور بیان شده‌اند. در درسنامه‌ها نکات آموزشی که برای حل تست‌ها مفید هستند به تعداد زیاد مشاهده می‌شوند. دانش‌آموزان باید کتاب درسی خود و جزوه دبیر را به خوبی مطالعه کنند و سپس به کتاب ریاضی یازدهم میکرو گاج مراجعه نمایند. 

دانش‌آموزانی که مفاهیم مختلف کتاب ریاضی را از دبیر خود و یا منبع دیگر یاد می‌گیرند از کتاب نامبرده می‌توانند به عنوان منبعی برای مرور و دستهبندی مباحث مختلف درسی و نکات آموزشی برای حل تست‌های مختلف استفاده کنند. به طور کلی دانش‌آموزان، مخصوصا افرادی که در درس ریاضی متوسط و یا ضعیف هستند بهتر است از این کتاب به عنوان منبع اول برای مطالعه استفاده نکنند. این دانش‌آموزان باید ابتدا کتاب درسی و جزوه معلم را به طور کامل و دقیق بخوانند و سپس برای طبقهبندی مطالب و مرور نکات مهم به مطالعه کتاب ریاضی یازدهم میکرو گاج بپردازند.

در حقیقت در درسنامه فرمول‌های مهم محاسباتی بدون این که اثبات شوند در درسنامه بیان شده‌اند و همین موضوع سبب شده است که درسنامه‌های موجود در کتاب نامبرده، منبع خودآموز مطالعاتی نباشند و فاصله زیادی با درسنامه‌های خودآموز داشته باشند. به طور مثال در قسمت تابع درجه دوم و رابطه بین ریشه‌‌های آن‌ها، فرمول‌های مربوط به مجموع مکعبات و مربعات ارائه شده‌اند و بدون این‌ که این فرمول‌ها ثابت شوند دانش‌آموز باید آن‌ها را حفظ کند.

درسنامه زیست 11 میکرو گاج

یکی از خصوصیات ممتاز کتاب ریاضی یازدهم میکرو گاج این است که با وجود این که مطالب را به صورت خلاصهوار در درسنامه ذکرشده‌اند ولی بعد از بیان مطالب و نکته‌های آموزشی مثال‌ها و تست‌های فراوانی  ارائه شده است که اغلب این مثال‌ها و سوالات تستی ساده هستند و فرآیند آموزش را کامل می‌کنند.

در بعضی از قسمت‌های کتاب، مطالبی که در درسنامه بیان شده‌اند خیلی حالت کنکوری و کم عمق پیدا می‌کنند برای نمونه برای به دست آوردن مساحت یک مثلث که مختصات سه راس آن مشخص هستند بدون این که روش اصلی بیان شود یک فرمول آورده می‌شود و از دانش‌آموز خواسته می‌شود که آن را به خاطر بسپارد. بهتر بود که ابتدا تمرین حل شود و سپس این فرمول ارائه گردد.

به طور کلی در بعضی از قسمت‌های درسنامه  نویسنده برای حل تمرین‌ها و سوالات مختلف فقط به ارائه فرمول بسنده کرده است بدون این که آن را اثبات کند و از دانش‌آموز خواسته می‌شود که آن فرمول را حفظ کند؛ در صورتی‌ که‌ ریاضی یک درس محاسباتی است و دانش‌آموز باید راهحل و فرمول‌هایی که برای حل سوالات به کار می‌رود را به خوبی بفهمد نه این که مانند شعر آن‌ها را حفظ کند.

یکی از ویژگی‌های خوب کتاب نامبرده که نویسنده‌های زیادی از آن استقبال کرده‌اند صحبت با دانش‌آموزان فرضی است که در این کتاب جنبه واقعی نیز پیدا می‌کند زیرا اسم دانش‌آموزان نیز ذکر می‌شود. در بیشتر قسمت‌های کتاب پس از پایان حل تمرین یا سوال، اسم یکی از دانش‌آموزان بیان می‌شود و لحن سوال نیز به صورت محاوره می‌باشد که این احتمال وجود دارد که برای مخاطب کتاب خوشایند نباشد.

خصوصیات و ویژگی‌های مثبت کتاب که به بعضی از آن‌ها اشاره شد سبب می‌شوند که مطالعه آن برای بسیاری از دانش‌آموزانی که پایه ریاضی آن‌ها ضعیف یا متوسط است و قبلا درس را یاد گرفته‌اند بسیار مفید باشد.

سوالات تستی

در کتاب ریاضی یازدهم میکرو انتشارات گاج پاسخ تشریحی وجود ندارد و در مجموع ۱۴۰۲ تست وجود دارد و هر فصلی در حدود ۲۰۰ سوال تستی دارد. این تعداد تست برای هر فصل کافی است؛ هرچند برخی فصل‌ها مانند حد و پیوستگی و مثلثات کمتر از ۲۰۰ عدد تست دارند. سوالات تستی پس از درسنامه قرار دارند. چیدمانی که برای قرار گرفتن‌ تست‌ها وجود دارد بسیار مناسب است‌ و در ابتدا سوالات آسان قرار دارند و سپس به تدریج سوالات تستی دشوار ارائه شده‌اند.

 برای متمایز کردن تست‌ها از علامت استفاده شده است و این علامت‌ها مربوط به سوالات چهارگزینه‌ای هستند که نسبتا دشوارند و همچنین سوالات تستی که بسیار سخت هستند نیز با علامت مشخص شده‌اند. البته بسیاری از این تست‌ها  که دارای علامت هستند را به آسانی می‌توان حل کرد و اصلا سخت نیستند و ایده جدیدی را نیز بیان نمی‌کنند. به طور کلی می‌توان گفت که سوالات تستی موجود در کتاب ریاضی یازدهم میکرو گاج برای دانش‌آموزانی که در درس ریاضی متوسط یا ضعیف هستند بسیار مناسب هستند‌ و برای دانش‌آموزانی که سطح علمی بالاتری در درس ریاضی دارند می‌تواند مهارت تستزنی آن‌ها را افزایش دهد و این دانش‌آموزان به عنوان تمرین بتوانند از این سوالات تستی استفاده کنند.

سخن پایانی

 کتاب ریاضی 11تجربی میکرو گاج یک کتاب تستزنی برای دانش‌آموزان است. دانش‌آموزانی که کتاب درسی را خوانده‌اند و جزوه دبیر را نیز مطالعه کرده‌اند اکنون می‌توانند برای مرور مطالب و یاد گرفتن چگونگی استفاده از نکات در تست زدن از این کتاب کمک آموزشی استفاده کنند.

قطع رحلی
نوع جلد شومیز
وزن 700
نویسنده/نویسندگان
ناشر گاج
نوع چاپ کتاب رنگی
تاریخ چاپ 1403
دسته بندی موضوعی
مناسب برای گروه سنی ه - دهم و یازدهم و دوازدهم دبیرستان
شابک 9786003597037

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکتونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.