گزارش نویسی نویسنده راحله انوری انتشارات آها

میانگین: 5 ( 2 رای)
  • دانلود نمونه ای از کتاب:

این کتاب در بانک کتاب تلکتاب عرضه شده است
شما می توانید لذت خرید آسان و مطمئن را با تلکتاب تجربه کنید
خرید کتاب و ارسال رایگان به سراسر کشور در سریعترین زمان ممکن 
mailدرصورتی که موفق به خرید اینترنتی کتاب نشدید می توانید برای خرید تلفنی کتاب با شماره 66470460-021 تماس حاصل فرمایید.

آماده ارسال
۴۵٬۰۰۰ تومان

گزارش نویسی نویسنده راحله انوری انتشارات آها

کتاب گزارش نویسی نویسنده راحله انوری انتشارات آها 

در دنیای کسب و کار امروزی، نوشتن امری ضروری و در عین حال دردسر ساز محسوب می شود. همیشه کار های مهم به نوعی با موضوع نوشتن مرتبط هستند. همواره باید به خاطر داشت چیزی که نوشته نشود وجود ندارد.

با نوشتن موضوع نظم می گیرد و ساختار پیدا می کند، لذا تقویت مهارت های نوشتن از ضروریات زندگی امروزی می باشد بی دلیل نیست که خداوند نیز در قرآن کریم به قلم قسم یاد کرده است؛ لیکن اکثر اوقات وقتی برای تقویت مهارت های نوشتاری به دست نمی آید. افراد همواره ازطرح ها، ایده ها و موضوعاتی که در ذهن دارند صحبت می کنند اما وقتی نوبت به نوشتن می شود دست به قلم نمی برند.

این درس قصد دارد علاوه بر آموزش مهارت گزارش‌ نویسی کمک نماید تا مخاطب به نوشتن علاقمند شده و نوشتن را آغاز کند. با توجه به اینکه در تمامی دوره های «علمی – کاربردی» ، درس کاربینی و کارورزی ۱ و ۲ اجباری است و دانشجویان می‌بایست با حضور در محیط واقعی کار، مهارت لازم را کسب کرده و سعی نمایند دانش خود را در جهت بهبود فرایندها ، محصولات ، خدمات ، مدیریت کار و توسعه بازار به کار بندند ، لذا یادگیری درست این درس می تواند کمک بسیار زیادی در اثربخشی این دروس داشته باشد.
فصل اول درس با عنوان «تعریف و اهمیت گزارش نویسی» به کلیات موضوع پرداخته و تعاریف مختلف گزارش ، گزارش نویسی ، اهداف و کاربرد آن را تشریح نموده است. عنوان فصل دوم این درس «مراحل تهیه گزارش» است که مراحل مختلف تهیه یک گزارش(پیش ، حین و بعد از نگارش) را شرح داده شده. در فصل سوم با عنوان «تعیین ساختار گزارش» به شیوه ساختاربندی گزارش ، مباحث و موارد موجود در آن پرداخته شده است. با توجه به اهمیت موضوع تهیه گزارشات فنی برای دانشجویان، در فصل چهارم درس با عنوان «طرح و ترکیب گزارش» به تبیین موضوع گزارشات فنی و ارکان اصلی گزارش اداری و فنی پرداخته شده است. فصل پنجم درس ، ادبیات گزارش و اصول مربوط به آن را بیان نموده است. فصل ششم به سازماندهی مطالب و برنامه ریزی محتوایی اختصاص دارد. در فصل هفتم با اصول فرایند ویرایش و بازبینی گزارش آشنا خواهیم شد و در نهایت در فصل هشتم به خلاصه نویسی و ارزیابی گزارش پرداخته خواهد شد.
لازم به ذکر است این کتاب بر اساس سر فصل های مصوب شورای برنامه ریزی درسی علمی- کاربردی تهیه و تنظیم شده است.


نظرات کاربران

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML