مقدمه‌ ای بر جامعه‌ شناسی خانواده نویسنده بافر ساروخانی

مقدمه‌ ای بر جامعه‌ شناسی خانواده نویسنده بافر ساروخانی

مقدمه‌ ای بر جامعه‌ شناسی خانواده نویسنده بافر ساروخانی

نوشته شده توسط: 
باقر ساروخانی

مقدمه‌ ای بر جامعه‌ شناسی خانواده نویسنده بافر ساروخانی

کتاب مقدمه‌ ای بر جامعه‌ شناسی خانواده نویسنده بافر ساروخانی انتشارات سروش

جامعه شناسي خانواده از جمله مباحثي است که در نهاد خانواده نقش و اهميتي خاص و به سزا دارد و حتي مي توان گفت که مطالعه خانواده و زيرساخت ها و اجراي آن از مشکل ترين مطالعات اجتماعي است. . اين اثر در هشت بخش تدوين شده است. در بخش اول با عنوان "ازدواج و تطور آن" نويسنده سعي کرده است تا به دو سوال ازدواج چيست؟ و نظر دانشمنداني که در اين مورد مطالعه کرده اند، در اين باره چيست؟ بپردازد. مولف در بخش دوم به موضوع "همسان همسري قاعده جهاني همسرگزيني" مي پردازد و عناصر اصلي و تعيين کننده را در انتخاب همسر بيان مي کند. در بخش سوم " انواع و صور ازدواج" پرداخته شده است. در بخش چهارم مراحل "گزينش همسر، علايق فردي و حد والدين" در امر ازدواج را مورد بررسي قرار داده است. در بخش پنجم به موضوع "ازدواج در ايران امروز "و دگرگوني هاي اين امر پرداخته است. در بخش ششم به" خانواده، انواع و نظريه هاي" مرتبط با اين موضوع پرداخته است. در بخش هفتم "حيات خانواده "و عواملي که بر آن تاثير گذارند و موضوع اشتغال زنان و تاثير آن بر خانواده مورد برسي قرار گرفته شده است. در بخش هشتم به "خويشاوندي و انواع آن" که يکي از روابط استوار انساني است، پرداخته شده است.

برگرفته از مقدمه کتاب:

«در بین تمامی نهادها، سازمان‌ها و تأسیسات اجتماعی، خانواده نقش و اهمیتی خاص و بسزا دارد. تمامی آنان که در باب سازمان جامعه اندیشیده‌اند، همه مصلحین، حتی رؤیاگرایان و آنان که به ناکجاآباد روی کردند، بر خانواده و اهمیت حیاتی آن برای جامعه تأکید ورزیده‌اند. به درستی هیچ جامعه‌ای نمی‌تواند ادّعای سلامت کند، چنانچه از خانواده‌هایی سالم برخوردار نباشد. باز بی هیچ شبهه، هیچ یک از آسیب‌های اجتماعی نیست که فارغ از تأثیر خانواده پدید آمده باشد. به بیان اتوکلاین برگ، فرزند پدر بشر است، یعنی اوست که رسالت تداوم نسل‌ها را درخود دارد و هم اوست که کیفیت و کمیت نسل فردا را رقم می‌زند...»


کتاب مذکور در بانک کتاب عبادی عرضه شده است.
021-66470470
برای خرید اینترنتی و آنلایـــــن کتـــــاب هـای مـــورد نظـــر خود به صورت ارســــال رايگــــان (به تمام نقاط کشور) نیز میتوانید به فروشگاه اينترنتي تلکتاب مراجعه فرمایید.

mail ارسال کتاب مورد نظر شما (به سراسر کشور) در سریعترین زمان ممکن با فروشگاه تلکتاب mail

شابک: 
9789641206828
اشتراک در شبکه های اجتماعی: 
Price: 
قیمت:40,000 تومان
Product variations: 
مشخصات فیزیکی
قطع
تعداد صفحات
294
نوع جلد
مشخصات کتاب
نویسنده/نویسندگان
ناشر
دسته بندی موضوعی
مناسب برای
طراحی اجرا و پشتیبانی از دروپالیون