شیمی عمومی 1 چارلز مورتیمر ترجمه عیسی یاوری

میانگین: 4.4 (7 رای)

این کتاب در بانک کتاب تلکتاب عرضه شده است
شما می توانید لذت خرید آسان و مطمئن را با تلکتاب تجربه کنید
خرید کتاب و ارسال رایگان به سراسر کشور در سریعترین زمان ممکن 
mailدرصورتی که موفق به خرید اینترنتی کتاب نشدید می توانید برای خرید تلفنی کتاب با شماره 66470460-021 تماس حاصل فرمایید.

آماده ارسال
‎تومان۲۱۰٬۰۰۰
- 10%
‎تومان۱۸۹٬۰۰۰

قطع
تعداد صفحات
285
نوع جلد
وزن
695
نویسنده/نویسندگان
ناشر
مترجم/مترجمین
نوع چاپ
تاریخ چاپ
1402
دسته بندی موضوعی
مناسب برای
نگارش کتاب
ششم
شابک
978-964-6186-99-61

شیمی عمومی مورتیمر جلد اول ترجمه عیسی یاوری

مشخصات و خرید اینترنتی کتاب شیمی عمومی مورتیمر جلد اول ترجمه عیسی یاوری نشر علوم دانشگاهی تالیف چارلز مورتیمر ترجمه عیسی یاوری

کتاب شیمی عمومی مورتیمر بیش از 15 سال است که همچنان به عنوان منبع اصلی برای دانشجویان ترم اول تدریس میشود و جایگاه خود را به عنوان معتبرترین ترجمه این اثر همچنان حفظ کرده است.این کتاب به دلیل نکات و فرمول های ویژه که در قالب شیوا و روان ارائه شده به عنوان رفرنس برای دانش آموزان المپیاد هم استفاده میشود.

معرفی کتاب راهنما و حل مسائل شیمی عمومی 1 چارلز مورتیمر 

کتاب شیمی عمومی 1 چارلز مورتیمر نوشته چارلز مورتیمر یکی از معتبرترین کتاب‌های عمومی دانشگاهی است که در اکثر دانشگاه‌های جهان تدریس می‌شود و به زبان‌های مختلف از جمله زبان فارسی ترجمه شده است. ترجمه این کتاب توسط آقای عیسی یاوری که اشراف کامل به درس شیمی دارند انجام شده و بسیار خوب و روان است. 

این کتاب توسط انتشارات علوم دانشگاهی منتشر شده است که از سال 1365 با هدف ارائه کتاب‌های دانشگاهی کار خود را شروع کرده است. انتشارات علوم دانشگاهی با همتی که در مسیر داشته توانسته کتاب‌های با کیفیت از نظر ویراستاری، ترجمه و تالیف با ظاهری خوب و قیمت مناسب ارائه کند. این کتاب مناسب دانشجویان علوم پایه، فنی و مهندسی است. 

این کتاب در دو جلد تالیف و منتشر شده است که در اینجا کتاب راهنما و حل مسائل شیمی عمومی 1 چارلز مورتیمر را خدمت شما معرفی می‌کنیم. شیمی عمومی جلد اول دارای 15 فصل است که عناوین فصل‌ها به شرح زیر است:

 1. مقدمه

 2. مقدمه‌ای بر تئوری اتمی

 3. استوکیومتری (قسمت اول- فرمول‌های شیمیایی)

 4. استوکیومتری(قسمت دوم- معادله‌های شیمیایی)

 5. شیمی حرارت

 6. ساختار الکترونی اتم‌ها

 7. خواص اتم‌ها و پیوند یونی

 8. پیوند کووالانسی

 9. شکل هندسی مولکولی، اوربیتال مولکولی

 10. گازها

 11. مایعات و جامدات 

 12. محلول‌ها

 13. واکنش‌های شیمیایی در محلول آبی

 14. سینتیک شیمیایی

 15. تعادل شیمیایی

با توجه به این که این کتاب برای حل مسائل شیمی 1 است، مناسب دانشجویانی است که شیمی 1 را از همین مولف تهیه کرده و خوانده‌اند و حالا نیاز به حل مسائل کتاب دارند تا به مطالب مسلط شوند. در هر فصل در ابتدا به صورت خلاصه چکیده‌هایی از فصل توضیح داده شده است. سپس مسائل فصل مطرح شده است. بعد از اتمام سوالات پاسخ تشریحی سوالات شروع می‌شود و در انتهای پاسخنامه‌ی هر فصل، فصل بعدی شروع می‌شود و تا آخرین فصل به همین منوال ادامه می‌یابد.

 

 

درسنامه کتاب راهنما و حل مسائل شیمی عمومی 1 چارلز مورتیمر

در خصوص درسنامه کتاب، با توجه به اینکه کتاب حل مسائل است نه آموزش مطالب، انتظار هم نمی‌رود که درسنامه‌ای داشته باشد. در این کتاب فقط در ابتدای هر فصل یک خلاصه کوتاه و چکیده‌وار در خصوص فصل بیان شده و سپس بلافاصله سوالات فصل شروع شده است. 

لذا دانشجویانی که نیاز به آموزش مطالب دارند بهتر است به دنبال منابعی باشند که شامل درسنامه نیز می‌باشد. سپس بعد از تسلط به مطالب درس شیمی 1 می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.

در تصویر خلاصه فصل اول را مشاهده می‌کنید:

سوالات کتاب راهنما و حل مسائل شیمی عمومی 1 چارلز مورتیمر

با توجه به اینکه کتاب پیش‌رو، راهنما و حل مسائل شیمی عمومی 1 است انتظار می‌رود بخش زیادی از کتاب به سوالات اختصاص یابد که همینطور هم هست. بعد از اینکه دانشجویان از منابع دیگر از انتشارات علوم دانشگاهی درسنامه کتاب شیمی 1 را مطالعه کردند. نیاز دارند تا سوالات متعدد و متنوعی را در هر فصل حل کنند تا بتوانند به مطالب تسلط پیدا کنند و برای امتحانات پایان ترم یا آزمون‌های پیش‌رو آماده شوند. این کتاب سوالات متنوع و زیادی را براساس مطالب کتاب آورده تا با حل آن‌ها خود را محک بزنید. 

 در تصویر زیر بخشی از سوالات فصل 1 را مشاهده می‌کنید:

بعد از اینکه سوالات فصل تمام شد، پاسخنامه تشریحی شروع می‌شود. مولف جواب هر سوال را به صورت مفید و بدون اضافه گویی داده است. 

در تصویر زیر می‌توانید بخشی از پاسخنامه فصل اول را مشاهده کنید: 

با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های دانشجویان علوم پایه، فنی و مهندسی پیدا کردن یک کتاب راهنمای خوب برای حل مسائل است، این کتاب می‌تواند در ایام امتحانات کمک بزرگی برای دانشجویان باشد. 

ویژگی‌های ظاهری کتاب راهنما و حل مسائل شیمی عمومی 1 چارلز مورتیمر

ویژگی‌های ظاهری کتاب و نحوه ویراستاری آن اهمیت زیادی با جذب مخاطب دارد. بخصوص اینکه کتاب ترجمه شده است و نحوه ترجمه آن نیز تاثیر زیادی روی درک مخاطب می‌تواند داشته باشد. کتاب راهنما و حل مسائل شیمی عمومی 1 مورتیمر ظاهر جالب و مرتبط به شیمی دارد. 

در طراحی جلد از اتم‌ها که اجزای کوچک و سازنده مواد هستند، تا کاربرد شیمی در زندگی و طبیعت به نحوی به تصویر کشیده شده است و می‌توان فهمید که ارتباط شیمی با زندگی را نیز به مخاطب القا می‌کند. فونت و سایز نوشته‌ها تا حدودی ریز به نظر می‌رسد البته با توجه به حجم کتاب طبیعی است. صفحه آرایی کتاب معمولی است و با توجه به این که کتاب برای بزرگسالان است طبیعی است. ترجمه کتاب نیز روان و سلیس است.

 

⛧°。⋆༺♱༻⋆。°⛧

نمونه ای فیزیکی از کتاب دانشگاهی شیمی مورتیمر :

 شیمی عمومی 1 چارلز مورتیمر ترجمه عیسی یاوری

 

از همه مهم تر چرا باید این شیمی رو از  مورتیمر و از تلکتاب سفارش بدیم ؟

 

 

خرید کتاب شیمی عمومی 1 چارلز مورتیمر

دانشجویان علوم پایه و فنی و مهندسی از هر نقطه ایران، برای خرید کتاب راهنما و حل مسائل شیمی عمومی 1 مورتیمر می‌توانند به وبسایت تلکتاب مراجعه کنند و از خدمات سفارش آنلاین و ارسال رایگان سایت تلکتاب برای خرید کتاب استفاده کنند. شما عزیزان می‌توانید سایر کتاب‌های دانشگاهی مورد نیاز خود را نیز از سایت تلکتاب سفارش دهید تا در سریع‌ترین زمان ممکن کتاب را درب منزل خود تحویل بگیرید. 

قیمت کتاب شیمی عمومی 1 چارلز مورتیمر

دانشجویانی که در رشته‌های علوم پایه و فنی و مهندسی مشغول به تحصیل هستند می‌توانند کتاب راهنما و حل مسائل شیمی عمومی 1 مورتیمر را با قیمت مناسب از وبسایت تلکتاب تهیه کنند. شما عزیزان می‌توانید با خرید از تلکتاب از کتاب‌هایی که دارای تخفیف هستند نیز بهره ببرید. 

جمع‌بندی

کتاب شیمی یکی از مهم‌ترین کتاب‌های عمومی و مشترک در رشته‌های علوم پایه و فنی و مهندسی است. کتاب شیمی 1 مورتیمر یکی از معتبرترین منابع آموزش درس شیمی است که در اکثر دانشگاه‌ها نیز تدریس می‌شود. دانشجویان اصولا برای تسلط به مباحث کتاب شیمی به دنبال کتابی هستند که مسایل شیمی را حل کرده باشد و در فهم مسائل آن‌ها را یاری کند. یکی از کتاب‌های مفید در این زمینه، کتاب راهنما و حل مسائل شیمی 1 مورتیمر است که با طرح سوالات و پاسخنامه تشریحی این نیاز دانشجویان را به خوبی پاسخ داده است. 

 

 

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML