روانشناسی عمومی روح الله زالی انتشارات آها

میانگین: 5 ( 2 رای)
  • دانلود نمونه ای از کتاب:

این کتاب در بانک کتاب تلکتاب عرضه شده است
شما می توانید لذت خرید آسان و مطمئن را با تلکتاب تجربه کنید
خرید کتاب و ارسال رایگان به سراسر کشور در سریعترین زمان ممکن 
mailدرصورتی که موفق به خرید اینترنتی کتاب نشدید می توانید برای خرید تلفنی کتاب با شماره 66470460-021 تماس حاصل فرمایید.

آماده ارسال
۲۵٬۰۰۰ تومان

روانشناسی عمومی روح الله زالی انتشارات آها

روانشناسی عمومی روح الله زالی انتشارات آها

روانشناسی علمی است که به مطالعه رفتار، احساس، هیجان، اندیشه رشد انسان، نحوه شکل گیری شخصیت، علت بیماری های روانی و چگونگی درمان آنها می پردازد. در علم روانشناسی دانشمندان سعی می کنند که هرچه بیشتر انسان ها را بشناسند و خواسته های او را درک کنند و برای تأمین صحیح خواسته های مادی معنوی او تلاش کنند.

 به نظر بیشتر روان شناسان مهمترین هدف علم روانشناسی چگونگی فراهم کردن شرایطی برای شاد زیستن انسان ها می باشد. اینکه انسان امروزی از مشکلات و نابه هنجاری های زیادی مانند اضطراب و افسردگی رنج می برند، نشان دهنده ضرورت وجود علم روان شناسی است. روان شناسی دارای شاخه های بسیاری ست از جمله روان شناسی بالینی، روان شناسی اجتماعی و غیره که هر کدام به طور تخصصی به این رشته می پردازند.

ما در فصل اول این کتاب به رشد انسان از لحظه تولد تا پیری نگاهی می اندازیم و این فرایند های رشدی را مورد بررسی قرار می دهیم.

در فصل دوم به روانشناسی فیزیولوژکی، ساختار مغز و سلول به طور ساده هشیاری و خواب پرداخته می شود.

در فصل سوم به مباحث مهمی چون احساس، ادراک، یادگیری، انگیزه و هیجان پرداخته می شود که هر کدام در زندگی انسان نقش بسزایی دارند.

در فصل چهارم به آشنایی با بیماری های روانی، علائم و نشانه های آنها و مشکلاتی که یک بیماری روانی برای فرد ایجاد می کند پرداخته می شود.

فصل آخر به نظریه های مهم روان درمانی که نشان دهنده کاربرد روانشناسی در درمان بیماری های روانی از دیدگاه های مختلف است، می پردازد یا به بیان ساده تر روش های درمان بیماری های روانی را معرفی می کند.
لازم به ذکر است این کتاب براساس سر فصل های مصوب شورای برنامه ریزی درسی علمی – کاربردی تهیه و تنظیم شده است.


 

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML