دختری به نام نل اثر چارلز دیکنز ترجمه حمیدرضا آتش برآب

میانگین: 5 ( 1 رای)
  • دانلود نمونه ای از کتاب:

این کتاب در بانک کتاب تلکتاب عرضه شده است
شما می توانید لذت خرید آسان و مطمئن را با تلکتاب تجربه کنید
خرید کتاب و ارسال رایگان به سراسر کشور در سریعترین زمان ممکن 
mailدرصورتی که موفق به خرید اینترنتی کتاب نشدید می توانید برای خرید تلفنی کتاب با شماره 66470460-021 تماس حاصل فرمایید.

آماده ارسال
۲۴۰٬۰۰۰ تومان
10%-
۲۱۶٬۰۰۰ تومان

دختری به نام نل اثر چارلز دیکنز ترجمه حمیدرضا آتش برآب

مشخصات و خرید اینترنتی کتاب دختری به نام نل اثر چارلز دیکنز ترجمه حمیدرضا آتش برآب انتشارات علمی و فرهنگی

این رمان» عنوان فرعی ترجمه شده به فارسی برای کتاب «مغازه عتیقه فروشی» اثر نویسنده شهیر انگلیسی، چارلز دیکنز است. دیکنز، یک رمان نویس واقع گرا با شهرتی جهانی و استاد بزرگی در توصیف دقیق جزئیات اماکن و مناظر است. سبک فانتزی و لحن روان دیکنز، خواننده رمانش را بدون ذره ای کسالت، تا پایان داستان با خود همراه می کند. این رمان در ابتدا به صورت داستان های دنباله دار و به صورت هفتگی، در طی سال های ۱۸۴۱-۱۸۴۰ در مجله ای با عنوان «ساعت استاد هامفری» منتشر می شد. به علت محبوبیت نوشته های چارلز دیکنز، این شکل از انتشار سریالی به صورت قسمت های هفتگی، در مورد بسیاری از رمان های او مانند رمان «الیور تویست» (۱۸۳۸) نیز صدق می کرد و جدیدی نداشت.

این رمان داستان «نل ترنت»، دختر جوان زیبا و با فضیلتی است که هنوز به سن چهارده سالگی نرسیده است. نل از آنجایی که یتیم است، با پدربزرگش در مغازه عتیقه فروشی زندگی می کند. تنها دوست او «کیت» است، پسر جوان و کارمند صادقی که او نیز در مغازه زندگی می کند و نل به او خواندن و نوشتن آموزش می دهد. پدربزرگ نل برای اطمینان از اینکه نل در فقر نمی میرد، برای کسب درآمد به قمار روی می آورد. اما بخاطر بدشانسی در بازی، به شدت به «دانیل کویلپ»، یک رباخوار بدخلق و بد شکل، بدهکار می شود. پدربزرگ نل که نمی تواند بدهی های خود را بازپرداخت کند، فروشگاه را از دست می دهد. او و نل در خیابان ها سرگردان می شوند و در حالیکه با گدایی روزگار می گذرانند، در سراسر لندن و مناطق اطراف آن سرگردان می شوند. در همین حال، برادر نل حدس می زند که پدربزرگ پولی را برای نل پنهان کرده است و نقشه ای می کشد تا دوست ساده لوحش آقای «سوئیولر» با نل ازدواج کند تا آنها بتوانند این ثروت فرضی را به چنگ بیاورند. آن دو، با کمک آقای کویلپ، نل و پدربزرگش را تعقیب می کنند… به زودی نل می میرد و پدربزرگ و همه کسانی که او را دوست دارند را از غم و اندوه دیوانه می کند.

این رمان یا همان مغازه عتیقه فروشی، جزو آثار نسبتاً اولیه دیکنز می باشد که در حد فاصل بین رمان های اولیه این نویسنده مانند «یادداشت های پیک ویک» (۱۸۳۷) و رمان های شناخته تر شده اش از جمله «داستان دو شهر» (۱۸۵۹) و «آرزو های بزرگ» (۱۸۶۱) قرار دارد . به عبارت دیگر، می توانیم به رمان دختری به نام نل به عنوان گامی مهم در پیشرفت دیکنز به عنوان نویسنده نگاه کنیم. هیجان پیرامون آخرین قسمت این داستان دنباله دار بی سابقه بود. هواداران دیکنز به اسکله ها در شهر نیویورک یورش بردند و خطاب به ملوانان در حال ورود (که احتمالاً فصل های آخر را در بریتانیا خوانده بودند) فریاد می زدند: «آیا نل کوچولو زنده است؟» در سال ۲۰۰۷، بسیاری از روزنامه ها ادعا کردند که شور و هیجان برای انتشار آخرین قسمت از داستان نل، می تواند با شور و هیجان انتشار آخرین نسخه هری پاتر، یعنی «هری پاتر و یادگاران مرگ» مقایسه شود. این رمان از جهات بسیاری ارزشمند و قابل توجه است. علاوه بر معرفی یکی از منفور ترین تبهکاران در تمام ادبیات داستانی به نام دانیل کویلپ، این رمان را می توان به خاطر تغییرات زیبایش در ساختار روایی مورد بررسی قرار داد وستایش کرد.

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML