تحلیل هزینه و منفعت نویسنده محمد مهدی متدین انتشارات آها

میانگین: 5 ( 2 رای)
  • دانلود نمونه ای از کتاب:

این کتاب در بانک کتاب تلکتاب عرضه شده است
شما می توانید لذت خرید آسان و مطمئن را با تلکتاب تجربه کنید
خرید کتاب و ارسال رایگان به سراسر کشور در سریعترین زمان ممکن 
mailدرصورتی که موفق به خرید اینترنتی کتاب نشدید می توانید برای خرید تلفنی کتاب با شماره 66470460-021 تماس حاصل فرمایید.

آماده ارسال
۴۰٬۰۰۰ تومان

تحلیل هزینه و منفعت نویسنده محمد مهدی متدین انتشارات آها

کتاب تحلیل هزینه و منفعت نویسنده محمد مهدی متدین انتشارات آها 

“تحلیل هزینه و منفعت” یکی از بایسته‌های هرکسب وکاری است که هم در آغاز و هم در طی حیات آنها، متناوباً بایستی مورد استفاده قرارگیرد.کارآفرینان نیز چنانچه با اصول اولیه تحلیل‌های مالی بیگانه باشند،

نمی‌توانند نگاهی واقع بینانه نسبت به ایده‌های بکر خود یابند و عملکرد مالی اجرایی سازی ایده‌های خود را در میدان شاخص‌های مالی، محک بزنند.

با توجه به اهمیت موضوع، این کتاب تلاشی است برای مجهز نمودن خوانندگان خود به پایه‌ای‌ترین شاخص‌ها و تکنیک‌های تحلیل مالی که برای بررسی طرح‌های جدید یا کسب‌وکارهای موجود به کارگرفته ‌می‌شوند. امید ‌می‌رود این تلاش، مورد قبول عموم خوانندگان عزیز قرار گیرد.

این کتاب برای دستیابی به این هدف، تا حد ممکن ساده و کاربردی نگاشته شده است و در عین حال، رئوس سرفصل‌های آموزشی دانشگاه در آن رعایت گردیده است. در این زمینه بایستی توجه نمود که با توجه به گسترده بودن برخی از سرفصل‌های کتاب که قطعاً تشریح آنها در حوصله این کتاب نمی‌باشد، لزوم مراجعه به کتاب‌های تخصصی‌تر برای مخاطبان در مسائل عملی احتمالی پیشرو وجود خواهد داشت. علیرغم وجود محدودیت در جهت گسترش موضوعات کتاب به بحث‌های تخصصی، مواردی جهت پژوهش در انتهای هر فصل در نظر گرفته شده‌اندکه ‌می‌تواند سرآغاز ارتباط خوانندگان با مباحث عمیق‌تر یا جدیدتر باشد.

در تشریح فصول کتاب ‌می‌توان اشاره نمود که در فصل اول، “اصول حسابداری” مرور شده‌اند. حسابداری بعنوان پایه‌ای‌ترین موضوع در تحلیل‌های مالی از یکسو و گستردگی علم حسابداری از سوی دیگر، سبب شدند که در این بخش کتاب صرفاً مطالب مرتبط در جهت ارائه پیش نیازهای مورد نیاز در فصول بعدی، ارائه گردند. آشنایی با ادبیات اولیه حسابداری، تشریح مفاهیم طبقات مورد استفاده و گزارشات معمول آن در این فصل مرور گردیده‌اند.

در فصل دوم کتاب، “مفاهیم اقتصادی” معرفی گردیده‌اند و با تشریح برنامه‌ریزی بهای تمام شده، نقش آن در واحدهای کسب وکار مورد بررسی قرار گرفته است. در ادامه نیز با تکیه بر بهای تمام شده، مفهوم قیمت‌گذاری و موارد وابسته به آن تشریح شده‌اند.

فصل سوم کتاب به بررسی مفهوم کلیدی”هزینه یابی” پرداخته است. با تشریح اهمیت مدیریت و برنامه‌ریزی هزینه‌ها، طبقه‌بندی‌های مرسوم در زمینه هزینه‌ها معرفی گردیده‌اند و نهایتاً چندین روش برگزیده هزینه‌یابی معرفی شده‌اند. با توجه به سرفصل‌های کتاب، جابجایی این فصل با فصل دوم در هنگام مطالعه پیشنهاد ‌می‌گردد.

فصل چهارم و پایانی کتاب با جمع‌بندی موارد گذشته، “ارزیابی و تحلیل منفعت” را در چارچوب تحلیل‌های امکان سنجی ارائه ‌می‌نماید. در این فصل با مرور مفهوم ارزش زمانی پول، مفاهیم وابسته به آن از جمله هره، نرخ بازگشت سرمایه و تعادل معرفی گردیده‌اند. نهایتاً نیز با معرفی شاخص‌های اصلی بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری، چارچوب تجزیه و تحلیل سود و زیان تشریح شده است.


نظرات کاربران

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML